English

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه:

ساخت سوله بحران کرمانشاه در پیچ اوقاف افتاد

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در خصوص پیگیری ساخت سوله بحران در استان گفت: پس تلاش های بسیار برای دریافت مجوز ساخت استانداری و شهرداری، حالا پیگیرد دریافت موافقت اداره اوقاف و امور خیریه استان برای تخصیص زمین هستیم.

ساخت سوله بحران کرمانشاه در پیچ اوقاف افتاد
به گزارش خبرنگار کرمانشاه خبرگزاری موج

، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در نشست خبری در خصوص پیگیری ساخت سوله بحران در استان گفت: بعد از گیر و گرفت‌های بسیار در نهایت تفاهم‌نامه ساخت میان پزشکی قانونی، استانداری و شهرداری به امضا رسید، اما اخیرا که پیگیر مجوزهای ساخت شده‌ایم مشخص شده زمین متعلق به اوقاف است.

خانی گفت: در حال حاضر از طریق اوقاف در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم زمین را به نحوی در اختیار گرفته و ساخت پروژه را آغاز کنیم.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه ساخت این پروژه بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین آن باید از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام گیرد.

خانی گفت: برای تجهیز این پروژه و ایجاد سردخانه‌ها و ... هم ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که از محل اعتبارات سازمان پزشکی قانونی تامین می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه عمده ساختمان‌های پزشکی قانونی در استان استیجاری است، گفت: تنها در شش شهرستان کرمانشاه، اسلام آبادغرب، پاوه، صحنه، جوانرود و سرپل ذهاب ساختمان پزشکی قانونی تملیکی است و مابقی بصورت استیجاری فعالیت دارند.

وی از کلنگ‌زنی پروژه ساختمان پزشکی قانونی شهرستان‌های کنگاور و سنقر و کلیایی در سال جاری خبر داد و افزود: ساخت ساختمان پزشکی قانونی در دو شهرستان هرسین و قصرشیرین هم در دستور کار قرار دارد که بعد از این دو پروژه پیگیری می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از تشریح بیش از ۲۴۰۰ جسد طی سال گذشته در پزشکی قانونی استان خبر داد و افزود: در این سال بیش از ۴۸ هزار نفر تحت معاینه قرار گرفتند.

دکتر سلیم خانی  در ادامه در تشریح عملکرد سال گذشته پزشکی قانونی استان، از تشریح ۲۴۰۷ جسد در سال گذشته خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به سال ۱۴۰۱ با تشریح ۲۵۹۳ جسد، کاهش هفت درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: سالن تشریح در شهرستانهای استان فعال است و در حال حاضر هیچ ارجاع جسدی از شهرستانها به مرکز استان نداریم.

وی افزود: مجموع معاینات سال گذشته نیز ۴۸ هزار و ۳۰۳ مورد بوده که نسبت به سال ۱۴۰۱ با انجام ۴۵ هزار و ۴۴۹ معاینه، شش درصد افزایش داشته است.

خانی مصدومین حوادث کار استان در سال گذشته را ۶۸۸ نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد نسبت به سال ۱۴۰۱ با ۶۵۱ مصدوم، پنج درصد افزایش داشت.

وی افزود: فوتی‌های حوادث کار نیز با فوت ۴۰ نفر نسبت به سال ماقبل آن ۹ نفر بیشتر شده است.

خانی فوتی‌های مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در سال گذشته را نیز ۳۳ نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد نیز نسبت به سال ماقبل آن ۱۳ نفر افزایش داشته است.

وی با اشاره به کاهش محسوس فوتی‌های سوختگی استان در سال گذشته گفت: سال گذشته ۳۶ نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به سال ماقبل آن با فوت ۶۰ نفر، عملا نصف شده است.

خانی گفت: سال گذشته تعداد فوتی‌های غرق‌شدگی هم  نسبت به سال ماقبل آن سه نفر کمتر شده و به عدد ۱۲ نفر رسیده است.

وی افزود: فوتی‌های برق‌گرفتگی هم سال گذشته ۱۰ نفر بود که نسبت به سال ماقبل آن پنج نفر کمتر شده است.

خانی فوتی‌های تصادفات استان در سال گذشته را هم ۵۶۳ نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد هم نسبت به سال ماقبل آن با فوت ۵۶۸ نفر، تفاوت چندانی نداشته است.

وی افزود: از مجموع فوتی‌های تصادفات سال گذشته ۱۱۳ نفر در تصادفات درون شهری و ۳۵۰ نفر در تصادفات برون شهری جان خود را از دست دادند.

خانی تعداد درخواست های سقط جنین استان در سال گذشته را هم ۲۹۲ مورد اعلام و تصریح کرد: از این تعداد با ۲۳۴ مورد موافقت صورت گرفته و مجوز قانونی صادر شده و ۵۸ درخواست رد شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اشاره به سیر کاهشی جعل و تصادفات ساختگی استان گفت: سال گذشته تنها ۲۴ مورد تخلف در این زمینه داشتیم که نسبت به سنوات گذشته کاهش محسوسی داشته است.

وی افزود: آمار جعل و تصادفات ساختگی در سال‌های اخیر بیش از ۱۰۰ مورد بوده که سال گذشته به ۲۴ مورد رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه