موج
کدخبر : ۳۷۴۷۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374766

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

ابراهیم شکیبا با اشاره به رشد چشمگیر مبتلایان و بستری های کرونا در کرمانشاه گفت: با توجه به این سیر فزاینده، هفته آینده هفته ای سخت برای کرمانشاه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به سیر پرشتاب بیماری کرونا در کرمانشاه گفت: با فوت شش نفر دیگر در شبانه روز گذشته، تعداد فوتی های کرونا از ابتدای شیوع این پاندمی به 1604 نفر رسیده است.

وی تعداد بستری های حال حاضر در مراکز درمانی استان با علائم مشکوک به کرونا را 840 نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعدد 136 نفر در بخش های ویژه بستری بوده که حال 35 نفر آنها وخیم است.

شکیبا همچنین از انجام 173 هزار و 961 مورد تست کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان خبر داد وافزود: تاکنون از این تعداد تست کرونای 54 هزارو 964 نفر مثبت شده است.

وی افزود: تنها در شبانه روز گذشته تست کرونای 529 نفر در استان مثبت شد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه میانگین بستری روزانه اسفندماه را 44 نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد در هفته چهارم فروردین ماه به 198 نفر رسیده است.

شکیبا اظهارکرد: مبتلایان قطعی روزانه اسفندماه هم 67 نفر بود که اکنون به 460 نفر رسیده است.

این مسئول به رشد چشمگیر فوتی های روزانه کرونا هم اشاره کرد وافزود: تعداد فوتی های روزانه کرونا در پایان اسفندماه کمتر از یک نفر بود که این میزان در اواخر فروردین ماه به 7.75 رسیده است.

شکیبا هشدار داد: این افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و فوتی ها در حالی است که هنوز به پیک  نرسیده ایم و هفته آینده هفته سخت‌تری برای استان خواهد بود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با انتقاد از عدم رعایت پروتکل ها در سطح جامعه گفت: هر روز آمار مرگ و میر و ابتلا و بستری های کرونا در حال افزایش است و این در حالی است که میزان رعایت پروتکل ها در سطح استان به زیر 50 درصد رسیده است.

شکیبا از وضعیت آرامستان ها هم انتقاد کرد وافزود: مراسمات تشییع در آرامستان ها با جمعیت بسیار برگزار می شود و درب آرامستان ها باز است.

وی افزود: متاسفانه در اکثر باشگاه ها، پاساژها و بازارها پروتکل ها رعایت نمی شود و قلیانسراها بویژه در تاقبستان فعال هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خواستار نظارت بیشتر بر اجرای محدودیت‌های کرونایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها