موج
کدخبر : ۳۶۰۰۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360088

برای نخستین بار در کرمانشاه؛

برای نخستین بار در کرمانشاه اندودکاری درختان شهر با ترکیبی از سموم آفت‌کش، چسب چوب و کائولن صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، طرح اندودکاری درختان کرمانشاه در قالب عملیات امداد درخت و باهدف حفاظت از درختان و جلوگیری از آفت‌زدگی آن‌ها در فضاهای سبز سطح شهر کرمانشاه انجام می‌شود.

فرامرز رحمتی زاده رئیس سازمان فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به اهمیت این موضوع اظهار داشت: تغییرات دمایی و آب و هوایی موجب بروز ترک‌خوردگی و روزنه در تنه درخت می‌شود و آفت‌ها و حشرات مضر به داخل درخت نفوذ کرده و زمینه را برای بیماری و خسارت به درختان فراهم می‌کند.

وی افزود: اندود کردن درختان با این خمیر که ترکیبی از خاک چینی یا همان کائولن، سموم آفت‌کش و چسب چوب است، موجب انسداد این روزنه‌ها و حفظ سلامت درختان شده و مانع کلونی(زمستان گذرانی این آفات) در روزنه‌ها و ترک‌ها می‌گردد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تصریح کرد: بر این اساس، عوامل حوزه فضای سبز شهرداری کرمانشاه طرح اندودکاری تنه تمامی درختان سطح شهر را آغاز کرده و این طرح به ترتیب در سطح بلوارها، خیابان‌های اصلی و خیابان‌های فرعی مناطق هشت‌گانه شهرداری اجرا می‌شود.

رحمتی زاده در پایان خاطرنشان کرد: عملیات امداد درخت از سری برنامه‌ها و اقدامات مجموعه کلینیک گیاه‌پزشکی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری می‌باشد که با نظارت مستقیم کارشناسان و مهندسین مربوطه و با همکاری و مشارکت فضای سبز مناطق هشت‌گانه شهرداری در دست اقدام است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها