موج
کدخبر : ۳۵۹۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359579

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه:

هدایت حاتمی جذب سرمایه‌گذار و کمک به اشتغال را مهم‌ترین هدف در استان دانست و گفت: برای این منظور باید فضای کسب‌وکار را بهبود ببخشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در کمیسیون بهبود فضای کسب‌وکار کرمانشاه با تأکید بر اینکه اگر فضای کسب‌وکار مناسب باشد، سرمایه‌گذار هر طور که شده برای ورود به استان کرمانشاه راه خود را باز می‌کند، اظهار داشت: راهکار بهبود فضای کسب‌وکار تمرکز بر مواردی است که در آن‌ها وضعیت بدتری داریم.

حاتمی بابیان اینکه بهبود فضای کسب‌وکار با زور و پرخاش محقق نمی‌شود، تأکید کرد: سال گذشته به‌شدت پیگیر بهبود فضای کسب‌وکار بودیم و تلاش کردیم تا توانستیم حتی به جایگاه ۱۷ هم برسیم و امسال نیز اگر در جایگاه ۲۴ هستیم به خود ما برمی‌گردد که بنا به هر دلیلی ازجمله شرایط بیماری کرونا نتوانستیم آن‌طور که باید پیگیری‌های لازم را خصوصاً طی سه، چهار ماه اخیر انجام دهیم.

وی یادآور شد: برای مثال در زمینهٔ روش‌های غیرمنصفانه اخذ مالیات که بسیاری از آن گلایه دارند باید اصلاحات جدی صورت گیرد، زیرا در ایام تنظیم بودجه سالیانه نیز همواره مسئولین استان تأکیددارند سهم مالیات کرمانشاه نباید رشد زیادی داشته باشد.

این مسئول اقتصادی در کرمانشاه به موضوع کمبود نیروی کار ماهر هم اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع نیز باید با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای مرتفع شود.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه از مشکل شفاف نبودن اطلاعات نیز به‌عنوان یکی از موانع کسب‌وکار یادکرد و افزود: برای حل این معضل هم سایت‌های دستگاه‌ها باید به روز شود و هم درباره کارهای انجام‌شده و برنامه‌های پیش رو اطلاع‌رسانی کافی صورت بگیرد. برای مثال هم‌اکنون ۱۳۷۰ پروژه در سامانه سرمایه‌گذاری استان داریم که اطلاعات بسیاری از آن‌ها هنوز به روز نشده و این کار باید هرچه زودتر صورت بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها