موج
کدخبر : ۳۴۸۱۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348171

استاندار کرمانشاه در دیدار با مجمع نمایندگان:

هوشنگ بازوند گفت: خوشبختانه با انتخاب آقایان عزیزی و بخشی پور از حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه و اسلام‌آباد و دالاهو، ترکیب مجمع نمایندگان استان کامل شد و اکنون با توان بیشتری می‌توانند به توسعه استان و حل مشکلات مردم کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست مشترک با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اظهار داشت: برخی از پروژه‌های مهم کرمانشاه برای خروج از رکود فعلی نیازمند کمک مجمع نمایندگان استان کرمانشاه است.

وی بیان داشت: یکی از این پروژه‌های مهم کرمانشاه، طرح بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی است که پیشرفت آن طی این مدت بسیار اندک بوده است.

وی افزود: برای تکمیل این پروژه ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت موافقت دکتر نوبخت، با تشکیل یک کنسرسیوم از بانک‌ها، می‌توان اعتبارات لازم آن را تأمین کنیم و پروژه را در یک بازه زمانی سه‌ساله تکمیل کنیم.

مدیر ارشد استان خاطرنشان کرد: بخش خصوصی هم مایل به مشارکت در این پروژه است ولی بیمارستانی با این وسعت بهتر است دولتی باقی بماند تا اقشار ضعیف هم بتوانند از خدمات بسیار متنوع و گسترده آن بهره‌مند شوند‌.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در سفر اخیر دکتر نوبخت‌ مبلغ ۲۵۵۷ میلیارد تومان اعتبار در اختیار پروژه‌های کلیدی استان در حوزه‌های تولیدی، اقتصادی عمرانی، خدماتی، ورزشی و ... قرار داده شد. همچنین ۸۳ میلیون دلار نیز توسط بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری تأمین اعتبارشده است.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: در این میان ۱۰۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار به تکمیل ۱۷ پروژه کلیدی با پیشرفت مناسب استان ازجمله دو بانده کردن جاده‌های هرسین _ نورآباد، بیستون _ سنقر و کرمانشاه _ کامیاران، پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس، تصفیه‌خانه کرمانشاه، آب‌رسانی به پاوه، تکمیل ۸ پروژه ورزشی و دیگر طرح‌های مهم اختصاص‌یافته است.

استاندار کرمانشاه افزود: همچنین ۱۴۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های جهش تولید در حوزه‌های عمرانی و تولیدی اختصاص‌یافته است.

وی بیان داشت: علاوه بر این‌ها تفاهم‌نامه احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومین و اختصاص ۴۷ میلیارد تومان برای توسعه شبکه دیجیتالی صداوسیما از دیگر دستاوردهای این سفر بود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به رشد سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان اشاره کرد و گفت: در سه سال اخیر در زمینه واگذاری شهرک‌های صنعتی، شاهد رشد سالانه بالای ۹۰ درصد هستیم که نشان از صحیح بودن هدف‌گذاری‌های بخش اقتصادی استان است که باوجود تحریم‌ها و بحران کرونا اتفاق افتاده است.

وی افزود: علاوه بر ۵۲ میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری سال جاری در این سفر مبلغ دیگری هم به این اعتبار افزوده شد و مجموع آن به ۱۱۶ میلیارد تومان رسید که یک مشوق بسیار جذاب برای جذب سرمایه‌گذاران است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها