موج
کدخبر : ۳۳۹۷۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339721

کرمانشاه اولین فرهنگسرای تخصصی خانواده در کرمانشاه، با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه، شهردار و جمعی از مسئولین افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه، در این مراسم با اشاره به وجود چهار فرهنگسرا در شهر کرمانشاه، گفت: این مجموعه پنجمین فرهنگسرا و اولین فرهنگسرای تخصصی خانواده شهر کرمانشاه است.

مهدی عبدالمالکی افزود: پیش‌ازاین، محل این فرهنگسرا گرمخانه بود که با پیگیری انجام‌شده درنهایت تبدیل به مکانی فرهنگی شد.

عبدالمالکی تصریح کرد: این فرهنگسرا شامل دو ساختمان است که یکی در پارک فدک واقع در بلوار تاق بستان واقع‌شده و ساختمان دیگر در مقابل آن است.

وی افزود: این فرهنگسرا به‌صورت تخصصی در خصوص ازدواج و خانواده فعالیت کرده و مشاوره‌های تخصصی را قبل، حین و بعد از ازدواج به زوجین ارائه می‌کند.

عبدالمالکی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه شش‌ماهه عملیاتی برای این فرهنگسرا درنظر گرفته‌شده که با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه اجرایی می‌شود.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این فرهنگسرا در برنامه شش‌ماهه آن خبر داد و افزود: طی این مدت قرار است کارگاه‌های "ویژگی‌های انتخاب همسر"، "تفاوت‌های روان‌شناختی زن و مرد"، "روابط خانوادگی در زندگی مشترک"، "فرزند و فرزند آوری"، "روابط جنسی در خانواده"، "ارزش همسران در اسلام" و "مهارت‌های زندگی همسران" برگزار شود.

وی افزود: همچنین در محل این فرهنگسرا نقد کتاب، نمایشگاه، جشن خانواده، آموزش‌های سبک زندگی ایرانی و اسلامی و ... نیز برگزار می‌شود.

عبدالمالکی ابراز امیدواری کرد: راه‌اندازی چنین اماکنی به استحکام هرچه بیشتر بنیاد خانواده و تسهیل ازدواج جوانان منجر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها