موج
کدخبر : ۳۳۷۹۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337991

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کرمانشاه گفت: امیدواریم تا پایان این دولت پروژه ایران‌خودرو کرمانشاه به بهره‌برداری کامل برسد لذا از مدیرعامل ایران‌خودرو انتظار داریم که توجه ویژه‌ای به اجرای کامل این طرح داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه گفت: ظرفیت تولید سالیانه ایران‌خودرو کرمانشاه به ۶۳ هزار خودرو می‌رسد.

وی اظهار داشت: امروز، روز بسیار خوبی برای استان کرمانشاه در حوزه صنعت خودرو است که با توجه به نام‌گذاری امسال به نام سال جهش تولید امیدواریم این جلسه منجر به جهش تولید در حوزه این صنعت برای اشتغال‌زایی کرمانشاه شود.

وی بیان داشت: مصوبه اجرای طرح ایران‌خودرو در کرمانشاه مصوبه سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه است و بر اساس این مصوبه قرار بوده که طرح در دو فاز (هرکدام 50 هزار تولید دستگاه خودرو) اجرایی شود ولی تاکنون یک‌سوم مصوبه اجرایی شده است و هرچند که با توجه به شرایط کشور این مقدار تولید هم جای تشکر دارد.

مقام عالی استان افزود: با توجه به اینکه این مصوبه در دولت تدبیر و امید اجرایی و نهایی شده لذا امیدواریم تا پایان این دولت این پروژه تکمیل و به بهره‌برداری کامل برسد لذا از مدیرعامل ایران‌خودرو انتظار داریم که توجه ویژه‌ای به اجرای کامل این طرح داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان و همچنین مسائل اقتصادی استان تصریح کرد: طرح توسعه و تکمیل و اجرای مصوبه این پروژه خیلی می‌تواند به استان به‌ویژه درزمینهٔ اشتغال کمک کند ازاین‌رو تقاضای دستور افزایش تولید به‌عنوان یک برنامه کوتاه‌مدت راداریم.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: در حال حاضر تولید سالیانه پروژه ایران‌خودرو استان 30 هزار دستگاه است که خوشبختانه در این نشست با همراهی شرکت ایران‌خودرو مقرر شد ظرفیت تولید کرمانشاه از سالیانه ۳۰ هزار خودرو به ۶۳ هزار ارتقا یابد و در شهریور ۱۴۰۰ این ظرفیت به سالیانه ۱۰۰ هزار خودرو برسد.

وی ادامه داد: همچنین با تأمین منابع مالی از محل مشارکت بانک‌ها برای رسیدن این پروژه به ظرفیت اسمی در سال جهش تولید نیاز داریم الزامات توسط شرکت فراهم شود.

استاندار کرمانشاه گفت: با تشکیل یک کنسرسیوم و با حمایت و پشتیبانی وزیر محترم اقتصاد می‌توانیم منابع موردنیاز صنعت ایران‌خودرو که حدود 3 هزار میلیارد تومان می‌باشد را تأمین کنیم و ما این موضوع را می‌توانیم پیگیری و دنبال نماییم.

بازوند با اشاره به کمک‌های صورت گرفته به صنعت ایران‌خودرو استان بیان داشت: ما امسال 50 میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری در استان داشتیم که با توجه به اینکه این پروژه برای ما بسیار مهم است فقط از 50 میلیارد تومان مذکور، 11 میلیارد تومان به آن اختصاص دادیم.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های صورت گرفته برای تعریض جاده دسترسی پروژه ایران‌خودرو افزود: ما همچنین 5 الی 6 میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص می‌دهیم.

استاندار کرمانشاه گفت: برای افزایش برخورداری این پروژه از معافیت مالیاتی ما حتماً پیگیری خواهیم کرد که با حمایت وزیر اقتصاد و همچنین رایزنی‌های نمایندگان استان این موضوع محقق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها