موج
کدخبر : ۳۳۶۹۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336939

تا پایان سال جاری؛

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: میزان تولیدات دامی استان در پایان امسال به بیش از 550 هزار تن برسد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، بهرام خانی میزان تولیدات بخش دام‌پروری استان کرمانشاه در پایان سال گذشته را حدود 480 هزار تن اعلام کرد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا پایان امسال میزان تولیدات دامی کرمانشاه با افزایش بیش از 70 هزار تنی به 550 هزار و 500 تن می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه سپس میزان تولید شیر در استان را در پایان سال گذشته 350 هزار تن عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده میزان تولید شیر استان در پایان امسال به 400 هزار تن خواهد رسید.

خانی افزود: راه‌اندازی واحدهای راکد و غیرفعال، افزایش بهره‌وری، اصلاح نژاد گاوهای شیری صنعتی و نیمه‌صنعتی و ایجاد و توسعه واحدهای پرورش گاو شیری از برنامه‌های استان برای افزایش تولید شیر خام خواهد بود.

خانی میزان تولید گوشت قرمز استان در پایان سال گذشته را نیز 40 هزار تن عنوان کرد و افزود: این میزان تا پایان امسال به 45 هزار تن خواهد رسید.

برگرداندن واحدهای غیرفعال به بخش تولید، بهبود مدیریت واحدهای پرورش دام، تأمین نیازهای علوفه واحدهای پرواربندی، بهبود جایگاه نگهداری دام و ایجاد و توسعه پرواربندی صنعتی، روستایی و عشایری از برنامه‌های حوزه دام‌پروری استان برای افزایش تولید گوشت قرمز است که خانی به آن‌ها اشاره کرد.

خانی در ادامه میزان تولید گوشت مرغ استان در پایان سال گذشته را نیز 72 هزار تن عنوان کرد و افزود: این میزان تولید تا پایان امسال به 85 هزار تن خواهد رسید.

خانی همچنین بابیان اینکه در پایان سال گذشته 12 هزار تن تخم‌مرغ در استان تولید شد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته میزان این تولیدات تا پایان امسال به 13 هزار و 500 تن می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: استفاده از تمامی ظرفیت‌های پرورش طیور و ایجاد و توسعه واحدهای پرورش مرغ گوشتی و تخم‌گذار ازجمله اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برای افزایش میزان تولیدات گوشت مرغ و تخم‌مرغ در سال جاری خواهد بود.

خانی میزان تولید عسل استان در سال گذشته را هم 5455 تن عنوان کرد و افزود: این میزان تا پایان امسال به هفت هزار تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: افزایش میزان تولید عسل استان با افزایش بهره‌وری کلنی‌های موجود و خرید و پرورش ملکه زنبورعسل دنبال خواهد شد. ضمن اینکه با ایجاد زنجیره ارزش عسل در استان امید به افزایش میزان تولیدات عسل استان همچون تولیدات دامی کرمانشاه داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها