موج
کدخبر : ۳۳۶۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336236

با پیشنهاد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، خیابان‌هایی از کرمانشاه به نام مفاخر شهر خوانده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در فاز نخست نام‌گذاری خیابان‌های کرمانشاه به نام مفاخر شهر کرمانشاه، دست‌کم نام ۲۰ شخصیت، بزرگان کرمانشاهی زینت‌بخش خیابان‌های کرمانشاه می‌شود.

معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه با اعلام این مطلب عنوان کرد: این اقدام هم‌زمان با هفته فرهنگی کرمانشاه و به مناسبت پاسداشت روز قلم صورت پذیرفت و سعی شده، بسیاری از مفاخر و استادان شناسایی و کوچه و معبر محل سکونتشان به نام خودشان نام‌گذاری شود.

مهدی عبدالمالکی با اشاره به تأکید و موافقت شهرداری کرمانشاه با این پیشنهاد عنوان داشت: مقدمات این طرح مدت‌ها پیش در کمیته نام‌گذاری شورای شهر مطرح شد و بعد از ارائه در صحن علنی شورا مجوز لازم را برای اقدام دریافت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مباحث مرتبط با هویت، همچون هویت ملی و بحران هویت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه در کانون توجه صاحب‌نظران قرارگرفته است، گفت: تکرار اسامی مفاخر در میان شهروندان می‌تواند در هویت بخشی به نسل جوان شهر مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به تأثیر این امر در هویت بخشی به محلات شهر کرمانشاه خاطرنشان ساخت: نام‌گذاری میدان‌ها، بزرگراه‌ها و خیابان‌های مهم شهر به نام این مشاهیر و مفاخر، نشان از تاریخ فرهنگ و هویت یک شهر دارد.

وی افزود: این امر با دستور شهردار کرمانشاه، همکاری معاونت خدمات شهری و اداره زیباسازی شهرداری و تأیید شورای اسلامی شهر و در اسرع وقت انجام خواهد پذیرفت.

وی افزود: جهت شروع این حرکت و در مرحله نخست نام ۲۰ نفر از مفاخر پیشنهاد داده‌شده که در مراحل آتی این اقدام استمرار خواهد داشت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: بیش از نیمی از سردیس مفاخر کرمانشاه با همکاری حوزه هنری آماده‌شده که با تکمیل این اقدام، افتتاح پارک مشاهیر نیز در دستور کار قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها