موج
کدخبر : ۳۳۵۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335215

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه:

هدایت حاتمی در نشست شورای اداری کرمانشاه گفت: امسال احیای ۹۵ بنگاه اقتصادی و توسعه ۱۰۰ کسب‌وکار را در دستور کار داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: بیان موفقیت‌های حوزه اقتصادی کرمانشاه به معنای نداشتن مشکل نیست و جریان توسعه اقتصادی کرمانشاه همدلی، همراهی، عزم، اراده و صبوری می‌خواهد.

حاتمی که با حضور استاندار، معاونین استاندار، مجمع نمایندگان استان، رئیس دادگستری استان و مدیران و مسئولان عضو این شورا در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: چهار هدف عمده تعیین‌شده برای پروسه توسعه، کاهش نرخ تورم، بهبود فضای کسب‌وکار، کاهش نرخ بیکاری مزمن و توجه به عدالت اجتماعی است.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته ۶ درصد کاهش نرخ بیکاری داشته‌ایم و تلاش‌ها برای تداوم روند کاهشی ادامه دارد و نرخ تورم از رتبه اول به جایگاه ۲۷ کشور رسیده است.

وی بابیان اینکه شاخص فلاکت از رتبه یک کشور به رتبه نهم در سال ۹۸ رسیده است، گفت: سامانه یکپارچه سرمایه‌گذاری در سال ۹۸ راه‌اندازی شد و در جذب سرمایه‌گذاری ۱۴ رتبه ارتقا یافته‌ایم و همچنین ایجاد ۱۵ هزار شغل با پرداخت تسهیلات از طریق بنیاد برکت در دستور کار قرار دارد.

حاتمی در ادامه بابیان اینکه در سال جهش تولید با تدوین اسناد توسعه دوساله، سند سرمایه‌گذاری و جذب ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذار خارجی مسیر توسعه را ادامه خواهیم داد، افزود: احیای ۹۵ بنگاه اقتصادی را در دستور کارداریم و در سال گذشته ۱۹۳ بنگاه احیاء شد و ۱۰۰ کسب‌وکار نیز توسعه خواهند یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان داشت: 23 بنگاه اقتصادی در سال ۹۸ که در تملک بانک‌ها بود که به چرخه تولید برگشت و جذب سرمایه‌گذاری استراتژی اصلی برای کاهش سه‌درصدی نرخ بیکاری ۳ درصدی در سال جاری است.

وی ادامه داد: 23 هزار هکتار از اراضی استان به‌صورت مدرن در قالب طرح گرمسیری تحت پوشش شبکه آبیاری قرار می‌گیرد و توسعه و‌ تکمیل زیرساخت‌ها در مرزهای استان برای افزایش مبادلات تجاری را در سال جاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی در پایان گفت: از مجمع نمایندگان استان انتظار داریم در بهبود فضای کسب‌وکار برای جذب سرمایه‌گذاری ما را یاری نمایند و اختصاص اعتبارات از منابع ملی برای تقویت زیرساخت‌های ترانزیتی استان در مسیر توسعه اقتصادی کرمانشاه را مدنظر داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها