موج
کدخبر : ۳۳۴۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334125

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی در شهر کرمانشاه، گفت: این طرح توسط پلیس امنیت عمومی، پلیس آگاهی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس امنیت اقتصادی و پلیس‌راه عملیاتی می گردد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علی‌اکبر جاویدان اظهار داشت: در طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی در شهر کرمانشاه که به مدت 48 ساعت اجرا شد نتایج خوبی به دست آمد و یکی از برنامه‌های اجراشده در طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی در شهر کرمانشاه، توقیف و اعمال قانون وسایل نقلیه متخلف بود که در این راستا 706 دستگاه با برخورد پلیس مواجه شدند.

 وی ادامه داد: از این تعداد وسایل نقلیه، 654 دستگاه توسط پلیس‌راه و راهور اعمال قانون و 52 دستگاه نیز توقیف و روانه پارکینگ شدند.

 سردار جاویدان تصریح کرد: از مجموع خودروهای یادشده 169 دستگاه به خاطر عدم نصب پلاک، مخدوش و یا ناخوانا بودن توقیف و یا اعمال قانون شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین به اهم اقدامات صورت گرفته توسط پلیس‌های تخصصی نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح 392 مورد تذکر در خصوص بد پوششی و بدحجابی توسط پلیس امنیت عمومی ارائه و از 37 نفر نیز به همین دلیل تعهدات لازم اخذ شد.

 وی ادامه داد: در طی این 48 ساعت 103 فقره تخلف کشف حجاب در داخل خودرو ثبت، 35 نفر در رابطه با موضوعات امنیت اخلاقی دستگیر و 15 فقره پرونده قضائی نیز برای این افراد تشکیل شد.

سردار جاویدان تصریح کرد: از دیگر اقدامات پلیس امنیت عمومی استان کشف 92 قبضه سلاح، 48 تیغه خشاب، 364 عدد فشنگ جنگی و شکاری، دستگیری 96 نفر که در میان آن‌ها 39 تن از اراذل‌واوباش و 9 نفر از اتباع غیرمجاز افغانی هم دیده می‌شد.

 رئیس پلیس کرمانشاه ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان نیز در راستای اجرای طرح موفق به کشف 50 گرم طلا و 36 دستگاه گوشی سرقتی، کشف بیش از 50 فقره سرقت ازجمله 10 فقره سرقت منزل و مغازه، دستگیری 10 نفر سارق و کشف 4 دستگاه خودروی مسروقه شدند.

 وی در خصوص اقدامات پلیس امنیت اقتصادی نیز گفت: مأموران این پلیس با زیر نظر گرفتن بازار طلافروش‌ها و خیابان گمرک موفق به دستگیری 8 نفر از دلالان غیرمجاز ارز شدند.

 سردار جاویدان تصریح کرد: در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان نیز 211 کیلوگرم انواع مواد و حدود یک هزار حبه قرص روان‌گردان و مخدر کشف، 7 دستگاه خودرو توقیف و یک باند نیز منهدم شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در همین راستا 77 نفر از قاچاقچیان، خرده‌فروشان، معتادان متجاهر و عوامل مربوط با باندهای مواد مخدر نیز شناسایی و در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر و 22 باب منزل و مغازه که برای توزیع مواد مخدر استفاده می‌شد نیز پلمپ شد.

وی کشف 104 حلقه لاستیک، 2200 قلم دارو، چند قلم لوازم‌خانگی قاچاق و همچنین 383 لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز از دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی در شهر کرمانشاه اعلام کرد و گفت: پلیس قاطعانه با هرگونه ناامنی و بی‌انظباطی اجتماعی برخورد و اجازه عرض‌اندام به مجرمان را نمی‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها