موج
کدخبر : ۳۳۳۱۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333163

رئیس سازمان حمل‌ونقل مسافر شهرداری کرمانشاه:

سجاد سلیمانی از فعالیت پنجاه‌درصدی ناوگان اتوبوس‌رانی در موج دوم کرونا خبر داد و گفت: به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی ظرفیت جابجایی مسافر در اتوبوس‌های شهری کرمانشاه به 30 هزار نفر در روز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس سازمان حمل‌ونقل مسافر کرمانشاه اظهار داشت: به دلیل کاهش تردد عمومی در اثر شیوع کرونا در کرمانشاه و همچنین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به‌منظور مقابله با کرونا در حال حاضر حدود ۵۰ درصد ظرفیت ناوگان اتوبوس‌رانی شهر کرمانشاه فعال هست اما مجموعه مدیریتی اتوبوس‌رانی آمادگی افزایش این ظرفیت را بر اساس تقاضای مسافران دارد.

وی افزود: مهم‌ترین شرط در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، همکاری شهروندان و رانندگان عزیز در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از دستکش و ماسک در زمان سفرهای درون‌شهری است‌، اما این سازمان ضمن رعایت تمامی نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی در حوزه حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری، تلاش دارد تا استفاده از ماسک به‌صورت الزامی در داخل اتوبوس‌ها به اجرا گذاشته شود.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵ ساعته ناوگان اتوبوس‌رانی افزود: ناوگان اتوبوس‌رانی درون‌شهری در روزهای عادی از ساعت ۶ صبح از ابتدای خطوط فعالیت خود را برای خدمات‌رسانی به همشهریان شروع کرده و تا ساعت 21 این فعالیت ادامه خواهد داشت.

سلیمانی خاطرنشان کرد: در روزهای عادی به‌صورت میانگین روزانه حدود یک‌صد هزار سفر درون‌شهری با ناوگان اتوبوس‌رانی به ثبت می‌رسید اما در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، حداکثر جابجایی مسافری که در این روزها با ناوگان اتوبوس‌رانی به ثبت می‌رسد در حدود 30 هزار سفر هست.

وی ادامه داد: با توجه به اوج گرفتن اپیدمی ویروس کرونا و استمرار شرایط موجود، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان اتوبوس‌رانی شهر کرمانشاه با جداسازی کابین راننده از مسافران و تعیین محل نشستن هر مسافر در یک ردیف صندلی در راستای حفظ سلامتی شهروندان و رعایت نکات بهداشتی کماکان تا کنترل این بیماری ادامه خواهد یافت، اما باوجوداین اقدامات و سایر تدابیر و تمهیدات در نظر گرفته‌شده ازجمله ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها در ابتدا و انتهای خطوط و تجهیز رانندگان به محلول‌های ضدعفونی‌کننده و استفاده از ماسک و دستکش، این خود شهروندان هستند که حرف اول را در رعایت مسائل بهداشتی و حفظ بهداشت می‌زنند و می‌توان گفت: موفقیت اجرای این طرح منوط به همکاری بین مسافران و رانندگان هست.

وی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: همه شهروندان در صورت استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، علاوه بر استفاده از ماسک و دستکش، حتماً رعایت فاصله‌های تعیین‌شده به‌ویژه در اتوبوس‌ها را مدنظر داشته باشند.

رئیس سازمان حمل‌ونقل مسافر شهری کرمانشاه در پایان افزود: کانال اطلاع‌رسانی سازمان در فضای مجازی، شماره تلفن 38246565، تلفن گویای سه‌رقمی ۱۳۳ و سامانه پیامکی 30001815 پل ارتباطی بین شهروندان و سازمان حمل‌ونقل مسافر شهر کرمانشاه هست که آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات در خصوص فعالیت ناوگان در روزهایی کرونایی همشهریان عزیز هست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها