موج
کدخبر : ۳۱۴۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314740

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:

سردار علی‌اکبر جاویدان بابیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه حدود 60 درصد سرقت‌های صورت گرفته توسط پلیس کشف‌شده، گفت: این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کاهش 50 درصدی سرقت‌های مسلحانه در کرمانشاه در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

سردار علی‌اکبر جاویدان در قرارگاه مبارزه با سرقت استان کرمانشاه اظهار داشت: همچنین در 9 ماهه امسال سرقت به عنف نیز کاهش 40 درصدی داشته است.

جاویدان افزود: در این مدت 58 درصد از سرقت‌های انجام‌شده در زمره سرقت‌های جزئی مانند قطعات و محتویات داخل خودرو و کش‌رو زنی بوده و 42 درصد سرقت‌ها نیز جزو سرقت‌های مهم مثل منزل، مغازه، خودرو، کیف‌قاپی و ... بوده است.

جاویدان تصریح کرد: در 9 ماهه امسال 90 درصد سرقت‌های انجام‌شده در چهار شهرستان کرمانشاه با 77 درصد، اسلام‌آباد غرب با هفت درصد و کنگاور و صحنه هرکدام با سه درصد رخ‌داده و 10 درصد باقیمانده نیز مربوط به بقیه شهرستان‌های استان بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بابیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه حدود 60 درصد سرقت‌های صورت گرفته توسط پلیس کشف‌شده، گفت: این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد نشان می‌دهد.

وی همچنین از رشد 14 درصدی دستگیری سارقان و افراد مال‌خر طی 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: بیشترین سرقت‌های کشف‌شده در حوزه شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، صحنه و هرسین اتفاق افتاده است.

جاویدان گفت: 2.6 درصد از کل سرقت‌های کشور در کرمانشاه اتفاق می‌افتد و در مقابل 2.3 درصد کشفیات سرقت‌ها نیز مربوط به این استان است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بابیان اینکه موضوع سرقت یکی از شاخص‌های ارزیابی امنیت به شمار می‌رود، گفت: پلیس تلاش می‌کند با مبارزه جدی با این پدیده شاخص‌های امنیتی را ارتقاء بخشیده و شرایط مطلوب‌تری را ایجاد کند.

وی تصریح کرد: سرقت یکی از معضلاتی است که امنیت روانی افراد جامعه را دچار اختلال کرده و تا مدت‌ها روحیه آن‌ها و اطرافیانشان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

جاویدان در پایان خواستار ورود همه دستگاه‌ها برای پیشگیری از پدیده سرقت شد و گفت: پلیس حاضر است آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها