English

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان:

سیاستگذاری حوزه اشتغال در کردستان درست انجام شده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: نرخ بیکاری در کردستان از میانگین کشوری هم پایین‌تر است و این جایگاه نشان می‌دهد که سیاست‌گذاری در این حوزه درست است و امیدواریم روند کاهشی نرخ بیکاری استان در ماه‌های آینده نیز شاهد باشیم.

سیاستگذاری حوزه اشتغال در کردستان درست انجام شده است
به گزارش خبرگزاری موج کردستان

، اکبر محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان افزود:  نرخ بیکاری در کردستان در پاییز امسال به ۹.۸ درصد کاهش یافت، این نسبت به پاییز سال گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کرده و بیشترین میزان کاهش نرخ بیکاری در کشور مربوط به استان کردستان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان اضافه کرد: برای نخستین بار دولت و سازمان برنامه و بودجه در راستای اجرای قانون حساب واحد خزانه همت گمارد که خروجی آن ایجاد شفافیت، انضباط‌بخشی به فرایند بودجه‌ریزی و پرداخت به ذی‌نفع نهایی است.

محمدی با بیان اینکه این مهم مراحل نهایی خود را طی می‌کند، گفت: اجرایی‌شدن این قانون مزایای زیادی از جمله شفافیت و سبب ایجاد انضباط مالی در حوزه اعتبارات هزینه خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۱ در بخش اعتبارات هزینه‌ای با کسری حقوق مواجه بودیم، افزود: در پایان دی ماه با توجه به پیگیری‌های مجدانه توانستیم کسری حقوق را تامین کنیم البته این به معنای این نیست که مشکل نداریم.

وی عنوان کرد: به لحاظ اعتبارات نیز خوشبختانه امسال به طور مطلوب مدیریت شد و در بخش دریافت یک درصد از فروش معادن و اخذ مالیات عملکردی از واحدهای بزرگ هم اقدامات خوبی صورت گرفت و چندین واحد بزرگ استان هم تعامل خوبی در این راستا داشتند.

به گفته محمدی، تعدادی از وزارتخانه‌ها در استان دارای چند دستگاه زیرمجموعه هستند که تنها یک نماینده آنها در جلسات شورای برنامه‌ریزی حضور دارد انتظار داریم اطلاع‌رسانی موارد و مصوبات شورا توسط این نماینده به دستگا‌ های همکار انجام شود.

وی با عنوان اینکه شورای برنامه‌ریزی استان حق بهره‌برداری از املاک مازاد دستگاه‌ها را دارد، گفت: در همین راستا مصوبه‌ای مبنی بر اختصاص ساختمان غله به مجتمع توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر با رای اعضای این شورا به تصویب خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه