English

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان:

همایش استانی برندسازی صنایع لوازم خانگی و روشنایی در بانه برگزار می شود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: همایش استانی برندسازی برای ۲ رسته لوازم خانگی و صنعت روشنایی کم مصرف که در شهرستان های بانه و سقز تولید می شوند، برگزار می شود.

همایش استانی برندسازی صنایع لوازم خانگی و روشنایی در بانه برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری موج کردستان

، بختیار خلیقی در نشستی با حضور تولیدکنندگان لوازم خانگی و صنعت روشنایی، اعضای اتاق بازرگانی، نخبگان اصناف و جمعی از مدیران استانی در محل اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد، گفت: در پایان دی ماه سال جاری با همت صاحبان صنایع، نخبگان دانشگاهی و مسئولان استان کردستان، همایش برند سازی در صنعت لوازم خانگی و روشنایی در بانه برگزار می شود.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری هر ساله مواردی را که به حوزه تولید مربوط است در قالب شعار سال به مسئولان گوشزد می نمایند و این نشان از توجه ایشان به تولید است، چرا که به فرمایش رهبری تنها راه نجات کشور، کاهش و کنترل تورم و مقابله با تحریم های ظالمانه و توجه به امر تولید است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه همایش استانی برندسازی برای ۲ رسته لوازم خانگی و صنعت روشنایی مصرف در بانه برگزار می شود، افزود: شناساندن تولیدات استان به سراسر کشور ضروری بوده و این امر با برگزاری همایش ها و برنامه های این چنینی امکان پذیر است.

خلیقی با اشاره به اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه ضروری است، ادامه داد: متاسفانه در زمینه همکاری واحدهای دانش بنیان با واحدهای تولیدی آنگونه که باید کار نشده و ضعیف عمل کرده ایم و واحدهای صنعتی باید بر اساس دانش روز پیش بروند و بهره مندی لازم را در زمینه رشد تولید و توسعه واحدهای صنعتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶ واحد تولیدی در زمینه لوازم خانگی و صنعت روشنایی در کردستان فعالیت دارند، یادآور شد: ۱۷ واحد آن در بانه، یک واحد در سنندج و ۸ واحد آن نیز در سقز فعال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: ۱۵۰ واحد فنی مهندسی در کردستان پروانه فعالیت گرفته اند که ۱۰۰ واحد آن فعال بوده و در حال حاضر ۶۰ نفر نیرو و متخصص در آنها اشتغال دارند.

خلیقی با اشاره به اینکه ۶۵ واحد دانش بنیان در استان فعالیت دارند که ۴۰ واحد آن توسط صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کرده اند، گفت: در حال ۲۰ واحد دانش بنیان فعالیت خود را آغاز نموده که در این واحدها ۲۰۰ نفر نیروی ماهر در این واحدها اشتغال دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه