موج
کدخبر : ۴۰۶۳۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406380

جواد صفایی:

موسیقیدان جوان و عضو کمیسیون فرهنگ و هنر جوانان معتقد است: حفظ و رشد فرهنگ یک جامعه متکی به فرهیختگان و نخبگان آن است و امروزه جوانان مستعد کشور در حوزه موسیقی سنتی از حمایت های لازم برخوردار نیستند و در مقابل از موسیقی های پرهیاهو حمایت می‌شود به همین دلیل وضعیت موسیقی سنتی کشور به شکلی درآمده که امروز شاهدیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جواد صفایی با بیان اینکه ساز و آواز از بین نرفته است بلکه کم رنگ شده است، ادامه داد: اگر آواز از بین رفته بود، شعر غزل هم از بین رفته بود اما همچنان شاعران از غزل استفاده کرده و مردم از آن لذت می‌برند. آنچه که در کم رنگ شدن موسیقی سنتی نقش دارد رسانه است که شاید کار خود را در زمینه تبلیغات درست انجام نداده است.

این موسیقیدان جوان گفت: به جز رسانه، موزیسین‌ها نیز درست عمل نکرده و با سلیقه مردم پیش نرفته‌اند. شاید بتوان گفت مردم این روزها به دنبال موسیقی‌های پیچیده نیستند و موزیسین‌ها باید تغییراتی را در این زمینه ایجاد کنند.

جواد صفایی گفت: در همه جای دنیا، موسیقی کلاسیک هر منطقه را دولت حمایت می‌کند و بخش‌های اقتصادی که رویکرد سود و ضرر دارند اسپانسر موسیقی‌های عامه پسندی شده که سود مالی داشته باشند. اما در ایران ابتدا باید این دوگانگی بین موسیقی رفع شود و بعد به قسمت حمایت از موسیقی نگاه کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`