موج
کدخبر : ۳۸۷۲۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387230

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات احداث 3 هزار مترمربع فضای سبز و نهال کاری پارک 2 هکتاری باغ ایرانی در آبیدر سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آسوز شعبانی صبح امروز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران ، اظهار کرد: عملیات احداث باغ ایرانی با هدف ایجاد فضایی فرهنگی،هنری، تفریحی با طراحی زیبا و چشم نواز به عنوان نشانه‌ای از فرهنگ، تاریخ و معماری اصیل ایرانی در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

وی عنوان کرد: باغ ایرانی سال گذشته در زمینی به مساحت 2 هکتار و در جوار پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در راستای توسعه سرانه فضای سبز احداث شد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات احداث 3 هزار مترمربع فضای سبز و نهال کاری پارک 2 هکتاری باغ ایرانی در آبیدر خبر داد و گفت: برای استفاده از طراحی کاشت خاص باغ ایرانی درختانی از جمله چنار و سرو شیراز به صورت ردیف کاری با حفظ فاصله کاشت و به صورت متوالی کاشت می‌شود.

شعبانی اضافه کرد: استفاده از درختان سایه‌انداز چون بید مجنون، استفاده از درختچه‌های گلدار برای ایجاد رنگ در فصول مختلف از جمله بداغ، توری، نسترن سفید به منظور افزایش زیبایی و شادابی محوطه پارک نیز در همین راستا انجام خواهد شد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: برای پوشش دهی و زیبایی هرچه بیشتر دیوارهای باغ از پیچ‌هایی همچون پیچ امین الدوله، پیچ اناری، پیچ گلیسین و آبشار طلایی استفاده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها