مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در جلسه هیئت رئیسه ، پژوهش در سازمان ها را دارای اهمیت فراوانی دانست و اظهار داشت : پژوهش گامی است که برای شفاف سازی مسئله ای مبهم برداشته می شود و تا پاسخی دقیق و منطقی برای حل آن نیابند امر پژوهش محقق نمی گردد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله گری در مورد خصوصیات فرد محقق گفت : رسالت اصلی پژوهشگر و محقق، صیانت از حریم حقیقت و تبیین و تشریح آن است و محقق کسی است که به منظور کشف حقایق، در دریای اندیشه والای انسانی غوطه ور می شود.

مدیر عامل شرکت گاز کردستان افزود:  دنیای امروز، دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است. دانسته‌های ما یا با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود و یا بنا به پژوهش‌هایی که خود انجام می‌دهیم، به دست می‌آید.

فعله گری محقق را فردی پیگیربرای شناخت روش های نوین ذکر کرد و ادامه داد:  پژوهش فعالیتی منسجم برای رسیدن به ‌شناختی روشن‌تر از مفاهیم پیرامون ماست ، در مجموع پژوهش راهی برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان است و پژوهشگر فردی است که با روش‌های علمی، در صدد رسیدن به‌ شناختی تازه از مسائل و مفاهیم گوناگون است.

وی یادآور شد : یکی از اهداف استراتژیک شرکت گاز استان کردستان حمایت از پژوهشگران و پایان نامه های دانشجویانی است که روش های نوین در زمینه ارائه خدمات به مشترکین عزیزگاز استان کردستان ابداع می کنند.

فعله گری به انتخاب  شرکت گاز استان کردستان بعنوان قطب پژوهشی کاهش هدررفت گازطبیعی اشاره کرد و اضافه کرد: کاهش پرت گاز در اتصالات یا فعالیت در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز طبیعی بعنوان وظیفه اصلی این کمیته بوده و برای هم اندیشی در این مورد در سال 97 جلسه هم اندیشی همیاران قطب پژوهشی شرکت های گاز استانی به میزبانی این شرکت برگزار گردید که می تواند زمینه سازتعریف پروژه های پژوهشی تاثیرگذار باشد.

مدیر عامل شرکت گازکردستان در پایان سخنانش گفت : امور پژوهش سازمان ها با تعریف پروژه های پژوهشی می توانند زمینه سازتحولات عظیم بوده و سازمان را به سوی بهره وری و اثر بخشی هدایت نمایند.

در ادامه این جلسه علیرمائی رئیس پژوهش گزارشی از عملکرد سال 97 ارائه داده و افزود:در سال گذشته امور پژوهش تعداد21 جلسه را برگزار و تعداد موضوعات بررسی شده 45 مورد می باشد که از این تعداد 18 پیشنهاد پژوهشی مصوب گردیده است.

رئیس امور پژوهش در مورد انعقاد تفاهم نامه با مراکز علمی و دانشگاهی بیان داشت : با برگزاری 4 جلسه کمیته راهبردی و 6 جلسه کمیته پیشبرد اهداف تفاهم نامه و تصویب بندهای آن سرانجام 3 مورد تفاهم نامه با دانشگاه کردستان ، دانشگاه آزاد سنندج و جهاد دانشگاهی کردستان منعقد گردید.

وی در پایان سخنانش به پروژه خاتمه یافته افزایش بازدهی گرمکن ایستگاه های تقلیل فشار گاز که با ایجاد تغییراتی در ساختمان داخلی آن ها صورت گرفت اشاره کرد و آنرا در کاهش مصرف گاز طبیعی بسیار مهم توصیف کرد.