موج
کدخبر : ۲۷۷۶۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277639

محصولات دانش بنیان واژه ای تازه که از ورودش به حوزه ادبیات توسعه ایران بیش از چند سال نمی گذرد اما توانسته در این مدت کوتاه بر روند توسعه تاثیر بگذارد تا جایی که قانون گذاران و برنامه ریزان در تدارک تدوین و اجرای ضوابط حمایتی از آن هستند که در عمل نیز مشاهده می گردد در اولویت تخصیص منابع قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، ارتقاء سطح کیفی محصولات، کاهش هزینه تمام شده، اعمال نوآوری در ساخت و افزایش قدرت رقابت در بازار از مزایای آن است. به این دلیل دنیا در حال کنار گذاشتن روش های قدیمی تولید هستند تا بتوانند از تبعات مثبت روش جدید بهره مند شوند.

ایران هم همگام با سایر کشورها وارد عرصه شده و کار را با ایجاد پارک علم و فناوری شروع نمود تا بتواند در قالب یک نهاد تخصصی حمایت از محصولات دانش بنیان را عملی کند و امروز تمام صاحب نظران و نخبگان علمی نقطه آغاز فعالیت را از این نهاد شروع می کنند.

کردستان به علت داشتن نوابغ علمی فراوان بیش از سایر استان ها در این راستا فعالیت می کند و پارک علم و فناوری استان با شور و سرعتی کم نظیر وارد میدان شده به طوری که 102 شرکت دانش بنیان عضو آن بوده و تا کنون 40 محصول را تجاری سازی نموده و کلاس ها و کارگاه های آموزشی آن مرتب برگزار می گردد اما جای تاسف است که روند تامین نیازهای آن از جمله زمین جهت احداث اماکن آموزشی و تسهیلات بانکی ارزان قیمت بسیار کند می باشد.

شرکت کنترل گستر کهربا به عنوان یک شرکت دانش بنیان و پژوهش محور با تکیه بر توان و دانش فنی نخبگان دانشگاهی و صنعتی و با هدف تولید، توسعه و ترویج سیستم ها و الگوریتم های مدرن کنترلی و شبیه سازی در صنایع مختلف تاسیس شده است.

این شرکت ضمن کسب تاییدیه های متعدد از مراجع معتبر نظیر بنیاد ملی نخبگان، اداره ثبت اختراع، دانشگاهها، واحدهای آزمایشگاهی و اداره استاندارد توانسته است در پاسخ بسیاری از نیازها، نمونه های نوآورانه یک محصول مبتنی بر تکنولوژی روز را ارایه نماد.

مدیر عامل این شرکت در مراسم رونمایی از برخی محصولات خویش گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان انجام داد که به تفصیل در ذیل مشاهده خواهید نمود.

 آکو کشاورزی با تاکید بر ضرورت عبور از رویکردها و روش های قدیمی و سنتی در خدمات تفریحی و ورزشی گفت: ما با استفاده از آخرین ابتکارات انجام شده دنیا در زمینه تفریح و سرگرمی و اعمال نوآوری های فناورانه و دانش بنیان خویش توانسته ایم مدرنترین تکنولوژی و نرم افزارهای کشور را تولید نماییم به طوری که امروز معتبرترین برند ایران در حوزه شبیه سازی های صنعتی تفریح و سرگرمی باشیم.

وی افزود: با استفاده از اختراعات این شرکت، دیگر گام نهادن در جنگل های استوایی، راندن ماشین فرمول یک، پرواز بر فراز شهرهای بزرگ دنیا، اسکی در مناطق شمال اروپا و قایقرانی در آبهای خروشان یک رویای دست نیافتنی نیست زیرا فرد در شرایط موجود در این عرصه ها قرار گرفته و با تشخیص خود عمل می کند.

وی تصریح کرد: این شرکت تنها شرکت تولید کننده محصولات شبیه ساز است که مدت 10 سال از فعالیت حرفه ای آن می گذرد.

کشاورزی در خصوص محصولات شرکت کنترل گستر کهربا اعلام کرد: شبیه ساز ماشین مسابقه در 4 مدل، ترن هوایی، سرسره، سورتمه، موتور سیکلت و هواپیما تولیدات ما هستند که در کیفیت سرویس دهی هیچ دستکمی از نمونه های خارجی نداشته و در مواردی از نوع خارجی بهتر می باشند.

وی پایین بودن قیمت محصولات را از مزایای تولیدات این شرکت ذکر نمود و گفت: قیمت تولیدات ما به نسبت مشابه خارجی بسیار پایین است به طور مثال ترن هوایی اگر از خارج وارد شود 100 هزار دلار هزینه برمی دارد اما ما نمونه کامل آن با کیفیت بالاتر را 8 هزار دلار می فروشیم.

وی میزان سرمایه گذاری در این شرکت را 3 میلیارد تومان ذکر و افزود: ما تنها موفق به اخذ 200 میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی شدیم و مابقی را از محل آورده خودمان تامین نموده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها