موج
کدخبر : ۴۸۹۲۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-489267
اعجاب انگیزهای جام تختی؛

تقابل غیراوزان‌ها روی تشک تا اصرار به ادامه بازی!

تقابل غیراوزان‌ها روی تشک تا اصرار به ادامه بازی!

حواشی در اوزان ۷۴ کیلوگرم تا اشتباهات فاحش در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی در ارومیه در محافل ورزشی بسیار خبرساز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، در اتفاقی عجیب در جریان جام تختی ، عراقی ها در مبارزه برای وزن ۷۴ کیلوگرم، کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم خود را به میدان فرستادند که این موضوع پس از ۳ دقیقه مبارزه برای داوران روشن شد!

در جریان رقابت های مقدماتی وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی در ارومیه، حسن عباسپور در وزن ۷۴ کیلوگرم باید برابر مصطفی سلمان از عراق به میدان می رفت اما در شرایطی که تا پایان ۳ دقیقه نخست مبارزه ۳ بر یک از حریف خود عقب بود، داوران متوجه شدند عراقی ها به جای کشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم خود، کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرمشان را به میدان فرستاده‌اند!

پس از این اتفاق مبارزه بار دیگر میان عباسپور و کشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم عراق برگزار شد که اینبار عباسپور با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید.

اینکه چطور تیم داوری قبل از شروع مبارزه متوجه این اشتباه فاحش نشده‌، انتقادات زیادی را به دنبال داشت.

 

 کشتی وزن  ۱۲۵ کیلوگرمی که حاشیه ساز شد

در شرایطی که هیات ژوری رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام تختی، رای به تکرار مبارزه امین طاهری و جان محمدی داد که این اقدام بر خلاف قوانین اتحادیه جهانی کشتی است.

در جریان رقابت های دور مقدماتی وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی در ارومیه، امین طاهری در شرایطی که ۹ بر صفر از مرتضی جان محمدی پیش بود با ضربه فنی شکست خورد. پس از این اتفاق امین طاهری شدیدا به تیم داوری معترض شد و علیرضا رضایی نیز به عملکرد داوران شدیدا انتقاد کرد.

این موضوع حواشی گسترده ای را  به دنبال داشت تا اینکه در نهایت با ورود کمیته فنی مسابقات، اعلام شد هیات ژوری به دلیل ثابت شدن اشتباه داوری، رای به تکرار این مبارزه داده است.

اما این رای با اعتراض شدید فردین معصومی که پسرش در این وزن کشتی می‌گیرد مواجه شد و تماشاگران نیز شعارهایی را علیه طاهری سر دادند.

هیات ژوری تنها اشتباه تیم داوری مبنی بر اعلام ضربه فنی امین طاهری را محرز اعلام کرده اما اختیاری در تصمیم برای تکرار مبارزه نداشته است و کمیته فنی و مسئولان مسابقات این تصمیم را اتخاذ کرده اند.

جام تختی تحت عنوان رقابت های بین المللی برگزار می شود و طبق قانون اتحادیه جهانی کشتی، در صورت محرز شدن اشتباه داوری تنها تیم داوری محروم یا جریمه می شود و تکرار مبارزه تحت هر عنوان خلاف قانون است.

پس از این اقدام، امین طاهری در شرایطی که قصد تکرار مبارزه را داشت به روی تشک آمد اما با هو کردن تماشاگران مواجه شد و تماشاگران اشیاء زیادی به سمت او پرتاب کردند و نسبت به تکرار مبارزه شدیدا معترض شدند.

مرتضی جان محمدی نیز حاضر به انجام مبارزه نشد و به روی تشک نیامد تا در نهایت دست امین طاهری به عنوان فرد پیروز بالا برود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه