موج
کدخبر : ۴۰۳۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403155

ابراهیم طالبی:

مربی سابق استقلال گفت: به سازمان لیگ توصیه می‌کنم کمی فکر کنند و متوجه شوند شرح وظایف آنها چیست.

به گزارش خبرگزاری موج، پس از اتفاقات اخیر و مخالف سازمان لیگ فوتبال ایران با واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه استقلال ابراهیم طالبی در گفتگویی تبلیغات محیطی را حق باشگاها دانسته و شرح وظایف سازمان لیگ را به آنها گوشزد کرد.

 فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هر کشور وظایف تعریف شده و مشخصی دارند‌‌.

 

شرح وظایف سازمان لیگ فوتبال آلمان

به عنوان مثال؛ فدراسیون فوتبال آلمان در سال 1900 در لایبزیک تاسیس شده و وظایف آن مشخص بوده است. 100 سال پس از تاسیس فدارسیون فوتبال آلمان، سازمان لیگ این کشور در سال 2000 تشکیل شد.

سازمان لیگ آلمان در سه شاخه وظایفش تعریف شده و مشخص است؛

1- بررسی تمام شرایط باشگاه و اجازه فعالیت اقتصادی در آن فضای تعریف شده( تعیین سقف هزینه برای باشگاها_ صدور آیدی کارت ها)

2_ بررسی شرایط محل برگزاری مسابقات که باشگاها معرفی می‌کنند ( زمین بازی_ رختکن ها _ اتاق داورها_ محل استقرار خبرنگاران و .‌‌..)

3_ بخش اقتصادی؛ تنها دخالت سازمان لیگ آلمان برای مذاکره با رادیو، تلویزیون و اینترنت برای بستن قراردادی بهتر برای باشگاها است. هنگام تقسیم مبلغ قرارداد بین باشگاها سازمان لیگ نظارت دارد.

به عنوان مثال؛ در این فصل آنها توانستند، یک میلیارد و چهارصد هزار یورو برای پخش بازی ها قرار داد ببندد.

این مبلغ با توجه به رتبه تیم ها در ۵ سال گذشته و چگونگی فعالیت و موفقیت در رده های پایه بین تمام تیم های بوندس لیگای یک و دو تقسیم می شود.

مثلا این فصل بایرن مونیخ 90 میلیون یورو درآمد داشت. لورکوزن 80 میلیون و دورتمند 70 میلیون یورو.

همچنین تبلیغات محیطی در استادیوم ها مربوط به باشگاه ها می‌شود و سازمان لیگ آلمان دخالتی در آن ندارد.

 

سازمان لیگ ایران برای باشگاها شاخ و شانه می‌کشد

فقط در فوتبال ایران است که سازمان لیگ برای باشگاها اصطلاحا شاخ و شانه می‌کشد. نه در آلمان و در ایتالیا و انگلیس و نه در هیچ کجای دیگر سازمان لیگ چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

حتی درآمد حاصل شده از جام حذفی و مسابقات برون مرزی ربطی به سازمان لیگ ندارد و مستقیما به حساب باشگاها می‌ رود. همانگونه که اشاره کردم تنها دخالت سازمان لیگ مذاکره و بررسی برای بستن بهترین قرارداد با رادیو، تلویزیون و اینترنت و البته نظارت بر چگونگی تقسیم مبلغ قرارداد بین باشگاه ها است.

سازمان لیگ یک نهاد به نمایندگی از باشگاه است که باتوجه به شرایط هر کشور انتخاب می‌شوند.

باز هم تاکید می‌کنم تبلیغات محیطی درون ورزشگاه به سازمان لیگ ارتباطی ندارد.

به دوستانی که شاخ و شانه می‌کشند و به اموری به آنها مربوط نمی‌شود دخالت می‌کنند توصیه میکنم، کمی با خود فکر کنند و متوجه شوند شرح وظایف آنها چیست.

 

سازمان لیگ با زورگویی صدا و سیما بجنگد

سازمان لیگ فوتبال ایران آنجا که باید برای مقابل زورگویی ها ایستادگی کند و برای مطالبه حق پخش تلویزیونی دو تیم پرطرفدار استقلال پرسپولیس رقمی در حدود ۱۵ هزار میلیارد می‌شود با صدا و سیما بجنگد سالهاست در خواب فرو رفته اما در عوض آگهی که هیچ ارتباطی به این نهاد ندارد را ممنوع می‌کند.

قطعا اگر فیفا متوجه شود فوتبال ایران را تعلیق خواهد کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`