موج
کدخبر : ۳۹۵۰۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395081

در تورنمت‌ های کوتاه مدت ، گام اول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی در بازی اول دور نهایی جام جهانی در مقابل سوریه با نتیجه خفیف در استادیوم آزادی یک بر صفر برنده از زمین بیرون آمد‌. در چنین تورنمت هایی اصولا گام اول برای هر تیم بسیار مهم خواهد بود بخصوص اگر میزبان باشد و از دست دادن امتیاز آن بازی در ادامه کار را سخت تر خواهد کرد و مخصوصا اگر ایران باشد و نه تدارکاتی داشته باشد و نه بازی تدارکاتی.

عراق؛

عراقی ها همیشه فوتبالی نزدیک ایران داشته اند البته کلایس فوتبال آنها تا حدود زیادی از ایران پایین تر است اما سخت کوشی، انگیزه و قدرت مثال زدنی بدنی از خصیصه های مثال زدنی فوتبال عراق است. اما نکته ای که فوتبال آنها را شبیه تر به فوتبال ما می کند وجود استعدادهای فردی بی شمار در این فوتبال است. حدود یک دهه پیش امثال نشاط اکرم و یونس محمود و امثالهم همیشه کاندیدحضور در فوتبال ما بوده اند و کمی دورتر هوار محمد و عماد رضا و عبدلوهاب ابولهیل در فوتبال ما درخشیده اند، اصلا چرا راه دور برویم همین بشار رسن در پرسپولیس یکی از ارکان رسیدن این تیم به فینال اسیا بوده. پس باید توجه داشت با فوتبالی کاملا باظرفیت در بازی دوم روبرو هستیم. فوتبالی که بیش از حد روی دوندگی و تخریب اصرار دارد. هرچند اسکوچیچ طلسم نزدیک به یک دهه شکست ناپذیری این تیم را در دور قبل شکست اما فوتبال عراق از آن سبک فوتبالی است که کلا قابل پیش بینی نیست.دقیقه ۹۰ بازی در زمان جناب ویلموتس و آن کرنر را مرور کنید مطلب کاملا شفاف می شود. 

ایران؛

عراقی ها قطعا در بازی دوم برای بر هم زدن بالانس امتیاز گیری در گروه بازی خواهند کرد. بخصوص اینکه آنها در این بازی به اصطلاح میزبان هستند و برای صدرنشینی و امیدوار بودن احتیاج به برد این بازی دارند. اما اگر ایران در این بازی برنده از زمین خارج شود هم حاشیه امنیتی برای خود می سازد و هم گروه را تحت تاثیر کاریزمای فوتبالی خود قرار خواهد داد، چرا که هم در داخل خانه و هم خارج برنده بیرون آمده. و به دلیل طولانی بودن این بازی ها می تواند شرایط را کاملا به نفع خود تغییر دهد.

نکته اصلی؛

یک نکته اصلی در مورد تیم ملی ما وجود دارد. نبودن آزمون باعث شد که اسکوچیچ به چینش چهار،دو،سه،یک دست بزند. بازی دادن قدوس که اگر هر جای آسیا بود غیراز ایران،حداقل بالای صد بازی ملی داشت و تک مهاجم بودن در برابرسوریه  نشان از کوچ اسکوچیچ به این فرمیشن دارد؟ حالا باید دید برای بازی دوم آیا اسکوچیچ به تیم ترکیب تیم برنده دست می زند؟اگر جواب بله هست، سوال اینجاست سرمربی ایران علاقه به سیستم چهارچهار دو دارد پس چرا از وجود کریم انصاری فر در روزهای غیبت مهاجمین فیکس خود استفاده نمی کند؟ عدم اعتماد اسکوچیچ یا تغییر نگرش در چینش تیم؟ تغییر بدین معنی که شاید این دور از بازی ها شرایط سخت تر و تیم های زهردارتری را به خود ببیند و اسکوچیچ تمایل به تک مهاجم بازی کردن به دلیل محکم تر کردن خط میانی را داشته باشد؟ باید به انتظار نشست .

* امیر کریمی ( کارشناس فوتبال)

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها