موج
کدخبر : ۳۹۴۳۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394368

مقدماتی جام جهانی؛

تیم ملی ایران توانست در نخستین دیدار خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر، مقابل تیم ملی سوریه به برتری برسد.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری موج؛ تیم ملی ایران در مرحله قبلی انتخابی جام جهانی شروع خوبی نداشت اما بعد از شروع سرمربی گری اسکوچیچ و به دست آودن نتایج قابل قبول و صدر نشینی در گروه C و همچنین عملکرد خوب بازیکنان، امید به گرفتن نتایجی که منجر به صعود به جام جهانی شود را میتوان از تیم ملی انتظار داشت.

تیم ایران که با سرمربی گری اسکوچیچ در فروردین امسال مقابل تیم ملی سوریه دیداری دوستانه برگزار کرد و این تیم را شکست داد امشب بار دیگر برابر این تیم به برتری دست یافت تا نخستین گام را در مسیر جام جهانی محکم بردارد.

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی، میلاد سرلک ( سعید عزت اللهی ۳۱) علیرضا جهانبخش، سامان قدوس( میلاد محمدی ۴۶)، وحید امیری، جعفر سلمانی( صالح حردانی ۴۶)، علی قلی‌زاده، مهدی طارمی

ترکیب سوریه:

ابراهیم عالمه، سعد احمد، کامل حمیشه (محمد باهر ۹۰)، عمر خریبین، محمود المواس، محمد عثمان (علاءالدین )، ثائر کروما، خالد کرداوغلی (فهد یوسف ۹۰)، عبدالرحمن ویس (ایاز عثمان ۷۵)، اسرا حمویه (احمد عسگر ۷۵)، موید الخولی

 

گل‌های بازی:

ایران: علیرضا جهانبخش (۵۸)

سوریه: _

کارت زرد:

ایران:  شجاع خلیل زاده( ۴۷)_ میلاد محمدی( ۶۳)_ مهدی طارمی( ۸۱)

سوریه: اسرا الحومیه( ۱۷) _خالد کرد اوغلی( ۷۶)

کارت قرمز:

ایران: _

سوریه: _

 

مهم‌ترین اتفاقات بازی: 

دقیقه 3: ارسال کرنر خطرناک سامان قدوس از سمت چپ با ضربه سر شجاع خلیل زاده همراه بود که توپ روی این ضربه با اختلاف کم از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 7: ارسال زمینی و تند تیز وحید امیری از سمت چپ را مهدی طارمی نتوانست به خوبی قطع کند و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 12: محمد عثمان پس از چند متر حرکت با توپ با یک شوت ناگهانی از پشت محوطه جریمه دروازه ایران را هدف گرفت که ضربه او از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 15: عمر خریبین در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد و پس از عبور از شجاع خلیل زاده با یک شوت زمینی به زاویه مخالف دروازه بیرانوند را به شدت تهدید کرد؛ ضربه او با اختلاف اندک و در حالی که دروازه بان تیم ملی ایران نظاره گر آن بود، به بیرون رفت.

دقیقه 22: پاس به بیرون سامان قدوس از سمت راست محوطه جریمه سوریه با ضربه آرام جهانبخش همراه بود که به راحتی در دستان دروازه بان حریف قرار گرفت.

دقیقه 2+45: حرکت مثلث مهاجمان ایران آخرین موقعیت نیمه اول را به همراه داشت؛ پاس در عمق جهانبخش را طارمی در داخل محوطه جریمه با سینه برای قلی زاده کاشت که ضربه روی پای این بازیکن در اختیار دروازه بان سوریه قرار گرفت.

دقیقه 4+45: شوت دیدنی عمر خربین از روی ضربه آزاد را علیرضا بیرانوند با یک واکنش زیبا راهی کرنر کرد.

دقیقه 58: پاس علی قلی زاده از سمت راست در داخل محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید؛ این بازیکن با یک چرخش سریع توپ را به علیرضا جهانبخش فرستاد تا این بازیکن با یک ضربه کات دار دروازه سوریه را هدف بگیرد؛ ضربه کاپیتان تیم ملی پس از برخورد به کامل حمیشه وارد دروازه شد.

77: ارسال رو به جلوی مدافع سوریه که حاصلی نداشت و توپ به بیرانوند رسید.

86: موقعیت برای ایران که مدافعین سوریه توپ طارمی را به خوبی دفع کردند.

89: ارسال ترابی توسط دفاع سوریه دفع شد.

پایان بازی با نتیجه یک بر صفر به سود ایران

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها