موج
کدخبر : ۳۹۳۷۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393755

ملی پوش پاراوزنه برداری سنگین وزن ایران به مدال نقره المپیک توکیو رسید.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری موج، رقابت های پاراوزنه برداری پارالمپیک توکیو با برگزاری مسابقات دسته به اضافه 107 کیلوگرم مردان به پایان رسید. در این دسته ورزشکارانی از ایران، عراق، مصر، کلمبیا، چین، کره جنوبی، آذربایجان، یونان و اردن حضور داشتند. 

در ابتدای این مسابقه چند کلیپ از سیامند رحمان رکورددار جهان و پارالمپیک این دسته پخش شد. رحمان اسفندماه سال 1398 به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

منصور پورمیرزایی ورزشکار نماینده ایران در دسته فوق سنگین به شمار می رود. او 40 ساله و از استان کرمان به ترکیب تیم ملی راه یافته است.

کادر فنی برای حرکت نخست پورمیرزایی وزنه 235 کیلوگرمی را درخواست داد که دارنده مدال نقره جهان برای مهار آن مشکلی نداشت. وی در ادامه وزنه 241 کیلوگرمی را مهار کرد تا خود را به عنوان مدعی جدی مدال طلا معرفی کند. پورمیرزایی در حرکت سوم نتوانست وزنه 246 کیلوگرم را مهار کند تا مدال طلای این دسته بعد از سال های نصیب کاروان ایران نشود.

جمیل الشبلی ورزشکار اردنی رقیب پورمیرزایی برای کسب مدال طلا بود که در حرکت نخست وزنه 236 کیلوگرمی را مهار کرد. او در حرکت دوم نیز وزنه 241 کیلوگرمی را مهار کرد تا رقابت او با ملی پوش ایرانی برای کسب مدال طلا به حرکت پایانی بکشد. وی نیز در حرکت پایانی موفق به مهار وزنه 246 کیلوگرمی نشد اما به خاطر اختلاف وزن در جایگاه نخست ایستاد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها