موج
کدخبر : ۳۷۷۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377155

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان درباره بازی با نمایندگان کشورمان در تهران تصمیم AFC را تعیین کننده دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، بحث بازی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در «کشور بی طرف» با سعودی ها از 6 سال پیش با بهانه های مختلف آغاز شد و همچنان این موضوع تا همین امسال ادامه دارد. ولی شیوع همه گیری کرونا باعث شد تا مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2021 مثل سال گذشته به صورت متمرکز برگزار شود.

چندین کشور برای میزبانی از این بازی ها اقدام کردند و در نهایت با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی های 3 گروه در عربستان و یک گروه در امارات و یک گروه در هند برگزار شد.

طبق دستور کنفدراسیون فوتبال آسیا هم نمایندگان ایران از جمله استقلال و فولاد در گروه سوم و چهارم به عربستان سفر کردند  و بدون درنظر گرفتن مسائل سیاسی و زمین بی طرف بازی های خود را انجام دادند.

با اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و رسیدن تیم ها به مرحله یک هشتم نهایی و رویارویی مجدد نمایندگان ایران از جمله استقلال و تراکتور مقابل الهلال و النصر عربستان دوباره سعودی ها موضوع زمین بی طرف را مطرح کردند.

طبق اظهارات سهیل مهدی رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران پرونده بازی در زمین بی طرف با حضور نمایندگان کشورمان در عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسیده و منتظر تصمیم AFC درباره فرمت برگزاری مرحله یک هشتم با وجود شرایط کرونایی هستند.

در همین رابطه یاسر المسحل رئیس فدراسیون فوتبال عربستان و بالاترین مسئول ورزشی سعودی درباره اینکه بازی های الهلال و النصر مقابل استقلال و تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کجا برگزار خواهد شد، این طور پاسخ داد: در ابتدا باید بگویم هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل شرایط کرونایی در کل آسیا مکان برگزاری و فرمت مرحله یک هشتم نهایی را اعلام نکرده است. درباره حضور در ایران باید بگویم هر چه کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه با توجه به شرایط کرونایی بگیرد و با بررسی های لازم بهترین تصمیم را برای نمایندگان خود در لیگ قهرمانان آسیا می گیریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها