موج
کدخبر : ۳۶۴۷۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364713

علیرضا دبیر:

رئیس فدراسیون کشتی گفت: هم اکنون کشتی کشور با چالش بزرگی به نام افت کمیت کشتی گیران مواجه است به طوری که نسبت جمعیت کشتی گیران به دو دهه گذشته ده‌ها برابر کمتر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ادامه‌ی بازدید‌های استانی خود، در شهر شیراز حضور یافت و با آیت الله لطف اله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس، امام جمعه شیراز و تولیت آستان مقدس شاهچراغ دیدار و گفتگو کرد.

رئیس فدراسیون کشتی در این دیدار که با حضور امید نوروزی قهرمان کشتی فرنگی المپیک و جهان، محمد موسایی رئیس هیئت کشتی فارس و محمدجواد یزدانی نیا نایب رئیس سازمان لیگ برگزار شد، گفت: به منظور بررسی مشکلات و دغدغه‌های جامعه‌ی کشتی در استان‌ها حضور می‌یابم و با مسئولان ارشد استان‌ها در راستای کمک به کشتی نشست‌هایی را برگزار می‌کنم.

وی ادامه داد: هم اکنون کشتی کشور با چالش بزرگی به نام افت کمیت کشتی گیران مواجه است به طوری که نسبت جمعیت کشتی گیران به دو دهه گذشته ده‌ها برابر کمتر شده است.

دبیر با اشاره به اینکه استان فارس یک پتانسیل ویژه در کشتی فرنگی کشور محسوب می‌شود، گفت: این استان قهرمانان بزرگی همچون امید نوروزی در کشتی فرنگی ایران و جهان دارد و هم اکنون نیز چندین کشتی گیر از فارس در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی حضور دارند.

وی ادامه داد: اگر حمایت‌ها و توجه مسئولین به این ورزش ملی در استان فارس بیشتر شود، قطعاً پیشرفت خوبی نه تنها در کشتی فارس بلکه در کشتی کشور به وجود خواهد آمد.

دبیر تصریح کرد: شما به عنوان نماینده رهبری در استان می‌توانید از نظر معنوی حمایت‌های خوبی از کشتی داشته باشید و در جهت حمایت از کشتی استان با مسئولان ارشد رایزنی‌های لازم را بعمل آورید.

در ادامه آیت الله دژکام با بیان اینکه نباید فکر کنیم که کشتی کهنه شده است گفت: کشتی در ایران ریشه دارد و ورزش راهبردی ما محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: کشتی باعث می‌شود که پرچم ایران در دنیا به اهتزاز درآید و نباید این رشته‌ی ورزشی را از دست بدهیم و باید آن را تقویت کنیم.

نماینده، ولی فقیه در این جلسه تصریح کرد: برای اینکه کشتی در استان فارس محکم‌تر و بهتر شود، هیئت کشتی استان و اداره کل ورزش و جوانان فارس یک طرح جامعی را برای کمک به کشتی تهیه کنند و تا قبل از میلاد حضرت علی (ع) در شورای فرهنگی عمومی استان فارس که با حضور همه‌ی مسئولین برگزار شود ارائه داده تا مورد تصویب قرار بگیرد.

رئیس فدراسیون کشتی پیش از این دیدار با حضور در حرم شاهچراغ، قبر مطهر برادر بزرگوار، امام رضا (ع) را زیارت کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها