موج
کدخبر : ۳۶۰۲۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360245

رئیس کمیته ملی المپیک درباره شرایط رشته‌های مختلف المپیکی توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: در ابتدا سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را تسلیت می‌گویم. امیدوارم جوانان راه او را در پیش بگیرند. ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) را به مسیحیان و ارامنه کشورمان تبریک می‌گویم.

او ادامه داد: برای نمایش عملکرد بهتر در رقابت های المپیک نسبت به دوره گذشته از ۲ سال قبل یک تیم بسیار قدرتمند فنی در کمیته المپیک و وزارت ورزش در قالب ۲ ستاد عملیاتی تشکیل دادیم. همه فدراسیون‌ها در اردو بودند و به دنبال کسب سهمیه؛ پیش‌بینی ما این بود که ۷۰ سهمیه المپیک کسب کنیم. ما تا آن زمان ۵۲ سهمیه گرفتیم. شیوع ویروس کرونا یک شوک ایجاد کرد و همه چیز دستخوش تغییر شد. تصمیم گرفتیم هر فرد تمرینات اختصاصی داشته باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره حقوق پرداختی به ورزشکاران بیان کرد: گروه ۱۰ نفره قهرمانان را به کمیته بین‌المللی معرفی کرده‌ایم و اعضای این گروه بورسیه شده‌اند و به صورت ارز حقوق می‌گیرند. سایر افراد هم حقوق پنج میلیون تومانی در ماه دریافت می کنند و به مربیان نیز حقوق ۲/۵ میلیون تومانی پرداخت می‌شود. تنها دغدغه ما آمادگی ملی‌پوشان است و اینکه آن‌ها زمان زیادی از اردو دور بوده اند.

صالحی امیری تصریح کرد: در این میان چندین مصدوم داشتیم. خوشبختانه شرایط یزدانی، مرادی و عباسعلی خوب است. آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، این است که شرایط آمادگی را در همین وضعیت بالا ببریم.

او درباره شیوع ویروس کرونا بیان کرد: این وضعیت مربوط به ایران نیست و ۲۰۶ کشور دیگر هم درگیر کرونا هستند. نکته مهم این است که با یک برنامه‌ریزی جدید اردو‌ها آغاز شود. خوشبختانه چند اردو آغاز شده‌ است. من این هفته به اردوی کشتی رفتم و ۹۰ نفر در اردو بودند. وقتی ما از رعایت شیوه نامه های بهداشتی صحبت می کنیم، در واقع یک دستورالعمل وجود دارد. اکنون در همه اردو‌ها شیوه نامه های بهداشتی رعایت می شود. در کل ارزیابی‌ من  مثبت است. در مجموع دغدغه ای وجود ندارد و دولت در تأمین منابع ارزی با ما همکاری کرد. درست است که کمبود داریم، اما ما همه منابع را به رشته‌ها اختصاص داده ایم. سال آینده ۶ رویداد در پیش داریم که مهمترین رویداد، المپیک است؛ امیدوارم با یاری خداوند سال ۱۴۰۰ برای ملت ایران خوش‌ یُمن باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها