موج
کدخبر : ۳۵۹۸۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359872

صالحی امیری:

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: فدراسیون فوتبال باید شفاف سازی را سرلوحه کار خود قرار دهد و تمام اقدامات و برنامه‌ها و قراردادها را شفاف سازی کنند. این فدراسیون نسبت به دیگر فدراسیون‌ها بیشتر در معرض اتهام قرار دارد. مسئولان به این موضوع توجه داشته و شفاف سازی لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص پاسخ فیفا به اعتراض کمیته ملی المپیک درخصوص حذف این کمیته از مجمع فدراسیون فوتبال گفت: کمیته بین المللی المپیک وقتی نتیجه انتخابات داخلی فدراسیون‌ها را تایید نهایی می‌کند که امضای کمیته ملی المپیک آن کشور هم در مجمع باشد، در حالیکه فدراسیون فوتبال کمیته را از مجمع خارج کرده است. به فیفا و اینفانتینو اعتراض کردیم ولی در پاسخ آنها تاکید کردند که از حضور کمیته ملی المپیک ایران در مجمع فدراسیون فوتبال استقبال می‌کنیم. به نظر من فوتبال با یک بی تدبیری اقدام به این کار کرده است.

وی تاکید کرد: فدراسیون فوتبال باید شفاف سازی را سرلوحه کار خود قرار دهد و تمام اقدامات و برنامه‌ها و قراردادها را شفاف سازی کنند. این فدراسیون نسبت به دیگر فدراسیون‌ها بیشتر در معرض اتهام قرار دارد. مسئولان به این موضوع توجه داشته و شفاف سازی لازم را انجام دهند.

صالحی‌امیری در پاسخ به این سوال که آیا پاسخ فیفا را به فدراسیون فوتبال منعکس کردید، گفت: در این زمینه یعنی حضور کمیته در مجمع فدراسیون فوتبال مکاتبه دیگری با IOC داشتیم و منتظر پاسخ آنها هستیم تا جواب‌ها را به فدراسیون فوتبال اعلام کنیم.

صالحی‌امیری در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس 5 قهرمان اظهار داشت: ما نسبت به فدراسیون ناشنوایان حساسیت خاصی داریم. ماه گذشته در این فدراسیون حاضر شدم و یک میلیارد کمک را تخصیص دادیم تا مشکلات را حل کنند  و مشکل حقوق ورزشکاران و آمادگی بچه‌ها حل شود.

وی در خصوص اینکه برخی از فدراسیون‌ها عنوان کردند تخصیص آنها ناقص بوده است، گفت: از اصحاب رسانه می‌خواهم دو مسئله را تفکیک کنند یک مسئله تعهدات است که صدرصد انجام شده اما واقعیت این است که نیازهای فدراسیون‌ها فراتر از تخصیص‌ها است و تورم و مشکلات ارز باعث شده نیاز بیشتر شود. واقعیت این است که نیاز حداکثر و منابع محدود است. 5 میلیارد علاوه بر تخصیص بودجه به فدراسیون‌های المپیکی دادیم و در زمستان هم تخصیص فوق العاده برای همه رشته‌ها از جمله المپیکی‌ها خواهیم داست.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: طی سه سال گذشته صددرصد تعهدات خود را انجام دادیم‌. از جاکارتا تا بوینس آیرس و 6 رویداد سال آینده را در نظر گرفتیم. برای سال آینده  پیش بینی ما حداقل دو میلیون هزینه ارزی و بیش از 50 میلیارد هزینه ریالی است. در لایحه بودجه دولت با طرح ما موافقت شده است و الان در مسیر مجلس است که مطمئن هستم نمایندگان مجلس آن را تصویب می‌کنند. در سال 1400 شرایط جدیدی را رقم می‌زنیم و کام ملت شیرین خواهد شد. این 6 رویداد ذائقه ملت را تغییر می‌دهد و از فشار کرونا کاسته می‌شود.

وی در خصوص میزبانی ایران در جام ملت‌ها گفت: تقاضا دارم با واقعیت‌ها صحبت کنیم. در این شرایط کرونا که امکان میزبانی نداریم اگر قرار است بپذیریم اول نیاز ملی است و باید اجماع شکل بگیرد و نظام حمایت حداکثری داشته باشد. دوم بحث بودجه است. قطر برای رویداد 2030  رسما یک و نیم میلیارد دلار بودجه تضمین کرده است. عربستان برای بازی‌های آسیایی 2034 یک میلیارد و 200 میلیون دلار تضمین کرده است. ما در شرایطی نیستیم که چنین تضمین‌هایی برای هزینه‌های سنگین داشته باشیم‌ و وقتی نمی‌توانیم انجام دهیم نباید درخواست داشته باشیم‌.

صالحی‌امیری تاکید کرد: بحث سوم سخت افزارها است. باید ظرفیت‌هایی سنگینی ایجاد شود تا بتوانیم رویداد بزرگ برگزار کنیم و در فضای فعلی این سخت افزار وجود ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: من معتقدم برخی نقاط تاریخی کشور جریان ساز هستند. شهادت شهید مطهری و بهشتی این جریان‌ها را ایجاد کرد. شهادت سردار سلیمانی یک جریان بزرگ فکری و فرهنگی ایجاد کرد که نسل جوان یک بار دیگر به داشتن چنین قهرمانانی احساس غرور کند. خون پاک شهید سلیمانی به احیای ارزش های جدیدی در انقلاب منجر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها