موج
کدخبر : ۳۵۶۱۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356177

فدراسیون بسکتبال ایران به کنفدراسیون آسیایی به خاطر به کارگیری داوران عرب در دیدارهایی که یک طرف آن تیم عربی است شکایت می‌برد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان پنجره دوم رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا که برخی از دیدارهای آن هفته گذشته به میزبانی قطر پیگیری شد، تیم ملی کشورمان در گروه E به مصاف سوریه رفت و مقابل این تیم متحمل شکست ۷۷ به ۷۰ شد.

قضاوت این دیدار بر عهده داورانی عربی بود؛ داورانی که مسئولان فدراسیون و تیم ملی مدعی هستند قضاوت‌شان در جریان بازی و نتیجه رقم خورده بی تاثیر نبوده است. اما مسئله مهمتر عرب بودن آنها بود و اینکه به کارگیری آنها در دیداری که یک طرف آن یک تیم عربی است، درست و منطقی نیست.

همین مسئله اعتراض فدراسیون بسکتبال را موجب شده و به گفته رئیس این فدراسیون این موضوع به کنفدراسیون بسکتبال آسیا ( فیبا آسیا) هم اطلاع رسانی خواهد شد.

رامین طباطبایی گفت: در اشتباهات داوری دیدار برابر سوریه و اینکه باعث شد هفت امتیاز تعیین کننده از ایران گرفته شود، شکی نیست اما موضوع حائز اهمیت این است که وقتی حریف یک تیم عربی است استفاده از داوران عرب اصولی و منطقی نیست.

رئیس فدراسیون خاطرنشان کرد اعتراض خود در این زمینه را از طریق کمیته داوران به فیبا آسیا اعلام می‌کنیم که برای دیدارهای آتی شاهد تکرار آن نباشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها