موج
کدخبر : ۳۳۱۸۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331810

دبیر کل فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو گفت: اجازه بازگشایی استخرهای شنا در شهرهای سفید صادر شد ه است.

به گزارش خبرگزاری موج، فرید فتاحیان دبیر کل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درخصوص زمان بازگشایی استخرها گفت: طبق صحبتی که با فدراسیون پزشکی ورزشی داشته‌ام آخرین خبر از بازگشایی استخرها مربوط به شهرهای وضعیت سفید است. استخرهای رو باز در شهرهای سفید با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مصوبه فدراسیون پزشکی ورزشی می توانند فعالیتشان را آغاز کنند.

فرید فتاحیان ادامه داد: البته استان ها اذعان دارند هر استانی ستاد مبارزه با کرونا دارد که نظارت خاص خود را دارند و با بازگشایی استخرهای شنا در بخش نامه برخورد متفاوتی دارند.

وی درباره زمان آغاز به کار فعالیت ملی پوشان شنا گفت: هفته آینده جلسه ای برگزار خواهیم کرد و در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد. نامه ای به فدراسیون پزشکی ورزشی ارسال و تقاضا کرده ایم وضعیت ملی پوشان شنا که برای مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت خواهند کرد را در نظر بگیرند.

فتاحیان تاکید کرد: با توجه به رطوبت استخرها و تسریع شیوع کرونا در این محیط باید تمام پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شود. در صدد هستیم ۴-۵ ملی پوش شنا بتوانند تمرینات خود را آغاز کنند.

دبیر کل فدراسیون شنا در پاسخ به این سوال که در صورت عدم فراهم شدن شرایط در تهران برای بازگشایی استخرها می توان اردوها را در شهرهای سفید برگزار کرد یا خیر؟ گفت: برای انجام این کار مشکلاتی وجود دارد. برای مثال جزیره کیش فقط به افراد بومی اجازه می دهد و راه را برای سایر افراد بسته است و این امکان وجود ندارد. تیم کشتی نیز قصد انجام چنین کاری داشت اما نشد. در تلاش هستیم اردویی را برای ملی پوشان که برای کسب سهمیه المپیک شانس دارند فراهم کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها