موج
کدخبر : ۳۱۹۹۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319984

صالحی امیری:

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: باید از حواشی پرهیز کنیم و لازمه درخشش در المپیک و آسیا لازمه اش این است که در داخل کشور همه منابع، امکانات و ظرفیت‌ها را در مسیر انسجامی قرار بدهیم و از هرگونه حاشیه پرهیز کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دنبال سلسله جلساتی که در وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک داریم، امروز هم جلسه مشترک اعضای ستاد اجرایی با وزیر برگزار شد و گزارشی از روند برنامه‌ها و عملکرد و فعالیت‌های دو سال گذشته ی کمیته ملی المپیک مطرح شد.

وی ادامه داد: عمدتاً بحث ما وفاق و انسجام و همدلی و همگرایی بود که مطرح شد و اعضای هیأت اجرایی و نواب رئیس هرکدام نقطه نظراتی داشتند برای بهبود روش‌ها و سیستم‌ها بحث کردند؛ بحث‌ها بسیار خوب بود و نکات مختلفی مطرح شد.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: یک چیزی برای ما به عنوان یک أصل تلقی شده که ما و وزارت ورزش و جوانان تمام توان و انرژی و منابعمان را در مسیر توسعه ورزش قهرمانی قرار بدهیم و هدف را المپیک ٢٠٢٠ تعریف کردیم و بعد از آن رویکرد آسیایی داریم که باید از حواشی پرهیز کنیم و لازمه درخشش در المپیک و آسیا لازمه اش این است که در داخل کشور همه منابع، امکانات و ظرفیت‌ها را در مسیر انسجامی قرار بدهیم و از هرگونه حاشیه پرهیز کنیم.

صالحی امیری توضیح داد: امروز که با شما صحبت می کنم وارد سومین سال فعالیت‌ها در دور جدید شدیم که خوشبختانه در این مدت دو سال انسجام و وفاق حداکثری وجود داشت. سیاست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک، نواب رئیس و بنده این است که ما تحت هر شرایطی از حواشی پرهیز کنیم و فقط در متن حرکت کنیم. بدانیم که ورزش ٤ رکن دارد. این ارکان اربعه ورزش باید با هماهنگی، همدلی و همگرایی حرکت کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: رکن اول ورزش قهرمانی ایران وزارت ورزش و جوانان و در رأس آن وزیر ورزش و جوانان است؛ رکن دوم کمیته ملی المپیک و پارالمپیک هستند؛ رکن سوم فدراسیون‌های ما هستند که نقش بی بدیلی در توسعه ورزش قهرمانی دارند و رکن چهارم رسانه‌ها هستند که حلقه واسط بین ورزش و أفکار عمومی هستند.

وی اضافه کرد: امروز من می‌توانم این شهادت را به مردم عزیز بدهم که در بهترین وضعیت هماهنگی و همگرایی بین أرکان چهارگانه ورزش هستیم.

وی گفت: پایان سال هم هست و امروز که با شما صحبت می‌کنیم درگیر شدید مسائل کرونا و اعزام تیمها برای اردوهای بین المللی به منظور کسب سهمیه هستیم هم در فضای اخبار تلخ و ناکامی‌ها، خبر خوب کسب سهمیه شمشیربازی را داشتیم در چند روز آینده هم خبر خوشی از کاراته و سایر رشته‌هایی که در حال اعزام هستند، خواهیم داشت.

صالحی امیری نوید داد: در مجموع ما امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم و این وعده را بدهیم که همه ظرفیت ما برای المپیک ٢٠٢٠ بسیج شده است تا انشالله کاروان ما بتواند با درخشش در سکوی ٢٠٢٠ کام ملت را شیرین کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها