موج
کدخبر : ۳۱۶۵۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316597

صالحی امیری:

رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما باید به سرعت از سکوی قهرمانی بگذریم و به سکوهای پهلوانی برسیم. انسان هایی در تاریخ ماندگار شدند که مرام پهلوانی داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در مراسم رونمایی از دست نوشته های جهان پهلوان تختی با خیر مقدم به پیشکسوتان کشتی ایران، گفت: وظیفه ماست که بزرگان ورزشی را تکریم کنیم.

وی اظهار داشت: سرمایه ما نفت و گار و موشک و هسته‌ای نیست، بلکه دیانت، فضیلت، معرفت و انسانیت است. از یکصد سال قبل این مملکت نفت استخراج می‌کند اما هنوز به توسعه نرسیده اما با وجود گذشت قرن ها از سعدی، حافظ تا امروز به امام راحل و انسان های بزرگی چون تختی می‌رسیم که همه این‌ها سرمایه های بزرگ این مملکت هستند.

رییس کمیته ملی المپیک افزود: سرمایه ملت یزدانی خرم، طالقانی، حیدری، سوریان و صدها انسان با فضیلت دیگر هستند. ما امروز افتخار می کنیم میزبان انسان های بامرامی هستیم. سرمایه های ما اندوخته ای بانک مرکزی، نفت و گاز و ... نیست بلکه سرمایه ما آثاری است که در این موزه ورزش می بینیم. در آینده نزدیک تندیس همه بزرگان ورزش را در اینجا خواهیم دید. ما وظیفه داریم بزرگان را تکریم کنیم در غیر اینصورت خدا ما را نمی بخشد.

صالحی امیری افزود: اگر امروز درخت ورزش این سرزمین و درخت پهلوانی سبز است بخاطر ریشه هایی مثل طالقانی یزدانی خرم و سوریان است.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: کشتی اگر امروز هویت اعتبار و شخصیت دارد بخاطر این بزرگان است. ما باید به سرعت از سکوی قهرمانی بگذریم و به سکوهای پهلوانی برسیم. انسان هایی در تاریخ ماندگار شدند که مرام پهلوانی داشتند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باور دارند که هر روز و هر ماه باید این بزرگان را به نسل جوان معرفی کنیم. بجای اینکه ما سخن بگوییم این بزرگان باید بیایند و روایت گری کنند و از سختی ها و دردهای خود بگویند تا بتوانند کام ملت را شیرین کنند.

وی تاکید کرد: حق بزرگ را امام راحل و شهدای ما و انسان هایی دارند که ما امروز امنیت خود را مدیون آن ها هستیم. همه انسان هایی که در این جغرافیا زحمت کشیده اند باید تکریم شوند و تندیس آن ها در این فضا و فضای بزرگتری که ایجاد خواهیم کرد باید ساخته شوند.

صالحی امیری در ادامه با فراخواندن طالقانی، یزدانی خرم و سوریان خواستار این شد که حضار یک دقیقه بایستند و این سه بزرگ ورزش ایران را تشویق کنند.

رییس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: بسیاری از بزرگان ورزش ما دچار بیماری و مشکلات زیادی هستند، وظیفه ماست به همه این عزیزان توجه داشته باشیم. باید کدورت ها را کنار بگذاریم و تلاش کنیم قهرمانان را به سراسر کشور ببریم تا نسل جدید از این عزیزان مرام پهلوانی را بیاموزد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها