موج

انتخابی المپیک 2020؛

تیم ملی فوتبال امید ایران و ازبکستان در بازی نخست رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو و قهرمانی زیر 23 سال آسیا به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی فوتبال امید ایران و ازبکستان در بازی نخست رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو و قهرمانی زیر 23 سال آسیا امروز پنج شنبه 19 دی  ماه 98 از ساعت 13:45 دقیقه به وقت ایران به مصاف هم رفتند.

* ترکیب ایران

حبیب عباسی‌فر، مجتبی نجاریان، مهدی مهدی‌خانی، الله‌یار صیادمنش، رضا شکاری، رضا دهقانی، محمد محبی، علی شجاعی، متین کریم‌زاده، امید نورافکن و عارف آغاسی

* ترکیب ازبکستان

نماتوف، علیجانوف، علیکولوف، کوبیلوف، علیجانوف، گانیف، عبدالله اوف، کادیرکولوف، یاخشیبوئف، توختاسینوف و عبدلی خولیکوف.

* نیمه نخست

بازی راس ساعت 13:45 دقیقه آغاز شد.

دقیقه 2: ارسال رضا دهقانی به کرنر رفت.

دقیقه 3: بازیکنان ایران می‌توانستند روی اشتباه دروازه بان ازبکستان گل اول را به ثمر برسانند که این موقعیت از دست رفت.

دقیقه 10:مدافع ازبکستان روی شجاعی خطا کرد.

دقیقه 11: ضربه آغاسی به بیرون رفت.

دقیقه 12: فشار و پرس بازیکنان تیم ایران باعث شد که نعمتوف دروازه بان ازبکستان در دفع توپ اشتباه کند اما در مهاجمان ایران نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.

دقیقه 15: شوت گانیف بازیکن ازبکستان با اختلاف کمی به بیرون رفت.

گزارش بازی تیم ملی فوتبال امید ایران و ازبکستان

دقیقه 18: یک سانتر بلند از سمت راست را دروازه بان تیم ازبکستان نتوانست مهار کند اما بازهم توپ برگشتی با سماجت مهاجمان حریف تبدیل به گل نشدد

دقیقه 19: ضربه سر بازیکن ازبکستان به بیرون رفت.

دقیقه22: ازبکستان روی صحنه ای که متین کریم زاده مدافع چپ ایران معتقد بود توپ به اوت رفته صاحب کرنر شد. این کرنر با ضربه سر بازیکن ازبکستان با فاصله کمی از بالای دروازه ایران به خارج رفت.

دقیقه 25: بهترین موقعیت ایران برای رسیدن به گل از بین رفت. الهیار صیادمنش توپی را که خودش از مدافع حریف قاپیده بود با یک سانتر زمینی و عالی به شجاعی روی تیر دو رساند اما وینگر تیم ایران در شرایطی که دروازه خالی را پیش رو دارد با ضربه فوق العاده عجیب توپ را به بیرون زد.

دقیقه27: بعد از موقعیت خطرناک ایران که از دست رفت ازبکستان کمی جلوتر آمد و در این دقیقه یک شوت محکم به سمت دروازه ایران شلیک شد که فرعباسی آن را گرفت.

دقیقه30: شوت سنگین دهقانی از پشت محوطه جریمه تزبکستان با اختلافی نه چندان زیاد راهی اوت شد.

دقیقه  39:  یک پاس زمینی و مورب به هجده قدم ایران با حرکت مهاجم شماره 10 ازبکستان همراه بود که با خطای نجاریان داور قطری ضربه پنالتی اعلام کرد.

دقیقه 40: کوبیلوف کاپیتان و شماره 2 ازبکستان از روی نقطه پنالتی توپ را بر خلاف جهت حرکت فرعباسی تبدیل به گل اول بازی کرد.

دقیقه44:روی پاس نورافکن،صیادمنش موقعیت خوبی برای زدن گل تساوی داشت اما توپ روی پای او جفت و جور نشد تا یک موقعیت دیگر برای ایران از کف برود.

دقیقه 45: شوت مهاجم ازبکستان با اختلاف به بیرون رفت.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ازبکستان به پایان رسید.

* نیمه دوم

دقیقه 46: پاس بلند از خط دفاعی با ضربه سر محمد محبی به مهدی قائدی رسید. قائدی از سمت راست با چند دریبل خوب وارد محوطه جریمه شد اما در نهایت دروازه بان ازبکستان توپ او را گرفت.

دقیقه 52: شوت رضا شکاری را دروازه بان ازبکستان گرفت.

دقیقه53: شوت صیادمنش به بیرون رفت.

دقیقه 54: ضربه مجتبی نجاریان به اوت رفت.

دقیقه 57: توپی که در شلوغی محوطه جریمه به الهیار صیادمنش رسیده بود را این مهاجم تیم ایران نتوانست بزند اما رضا دهقانی با سماجت زیاد و بعد از برگشت شوتی که از درون هجده قدم زده بود ، سرانجام دروازه ازبکستان را باز کرد.

دقیقه 64 : ایران تا آستانه زدن گل دوم پیش رفت اما این بار پاس عرضه الهیار صیادمنش را محمد محبی با ضربه ای محکم به خارج از دروازه زد تا شانس بزرگ ایران از دست برود.

دقیقه 70: مهدی قائدی موقعیت خوبی را از دست داد.

دقیقه 75: شوت خولیکولوف از داخل محوطه جریمه ایران به مدافعان تیم ملی امید اصابت کرد و دراختیار فرعباسی قرار گرفت.

دقیقه 76: ارسال مهدی قائدی از روی کرنر نزدیک بود با خروج ناموفق نعمت‌اُف تبدیل به یک موقعیت جدی برای ایران شود که توپ با مُشت توپ توسط گلر ازبکستان دوباره به کرنر رفت؛ البته در این صحنه بازیکنان ایران اعتقاد به برخورد توپ با دست علی‌کولوف و پنالتی داشتند که داور چنین تصمیمی نگرفت و کمک داوران ویدئویی نیز چنین موضوعی را تایید نکردند.

دقیقه 77: سالیکوف در فرصت خوب گلزنی با یک پاس در عمق قرار گرفت، اما فرعباسی با خروج از دروازه توپ را جمع کرد.

دقیقه 81: یاخشیبوئف در محوطه جریمه ایران روی زمین افتاد، اما داور این صحنه اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه 81: نزدیک بود ازبکستان روی حمله جدی از سمت چپ محوطه جریمه ایران به گل برسد که شوت بوزورف را فرعباسی و مدافعان تیم امید دور کردند.

دقیقه 82: شوت پشت محوطه مهدی قائدی به مدافعان ازبکستان برخورد کرد و دراختیار نعمت‌اُف قرار گرفت.

دقیقه 83: بوزروف از دفع ناقص نورافکن استفاده کرد و خود را در موقعیت گلزنی قرار داد، اما شوت بی‌دقت او به بیرون رفت.

در نهایت این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها