موج

مازیار ناظمی درحالی در پاسخ به علیرضا بیرانوند اعلام کرده است که وزیر برای برانکو هم با سفیر کرواسی درخواست مذاکره با برانکو را داده است که شاید فراموش کرده از زمان درخواست برانکو برای واریز بدهیش از پرسپولیس تا درخواست وزیر از سفیرمان در کرواسی چه مدت زمانی طول کشیده بود!

به گزارش خبرگزاری موج، آندره استراماچونی سرمربی استقلال مدتی پیش به صورت یک‌طرفه قرارداد خود را با باشگاه استقلال را فسخ کرد و پس از ترک ایران اعلام کرد تا زمانی که مطالبات او و کادرفنی استقلال واریز نشود دیگر به تهران باز نمی‌ گردد.

پس از این موضوع مدیران استقلال به همراه مسئولان وزارت ورزش و جوانان برای بازگشت این مربی ایتالیایی دست به کار شدند و سرانجام توانستند ۱۵۹ هزار یورو را به حسابی که استراماچونی اعلام کرده بود واریز کنند.

مسئولان باشگاه استقلال مطالبات استراماچونی را از طریق حواله به سفارت ایران در ایتالیا رسانده اند که مبلغ این حواله باید به حساب مربی ایتالیایی واریز شود.

مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش در گفتگوی تلویزیونی با برنامه رکورد در این خصوص گفت: از ساعتی که مشخص شد استراماچونی قراردادش را یکطرفه فسخ کرده است، با دستور وزیر کمک کردیم. آخرین صحبتی که با سرپرست مدیرعاملی استقلال داشتم دو شرط از سوی استراماچونی وجود داشته است، یکی پرداخت پول که بدون مشکل به حسابش برود و یکی هم اینکه قراردادش یک ساله شود.

وی ادامه داد: مبلغ مدنظر استراماچونی چهار بار به حسابش واریز شد و برگشت خورد. به همین دلیل پولی را نقدی به ترکیه و سپس به سفارت ایران در ایتالیا منتقل کردیم.

رسید واریزی به حساب استراماچونی

سخنگوی وزارت ورزش بیان کرد: برای کاهش مدت زمان قرارداد استراماچونی هم یا باید قرارداد قبلی فسخ شود یا متمم جدیدی به قراردادش اضافه شود که این موضوع با یک ایمیل حل شدنی است. ما منتظر استراماچونی هستیم. به عنوان مالک استقلال و پرسپولیس آنچه وظیفه مان بوده است انجام دادیم.

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس شب گذشته با ارسال پیامکی به مجری برنامه ورزش از نگاه دو نسبت به حواشی این روزهای استقلال واکنش نشان داد و گفت: این مجری از وزارت ورزش و جوانان سوال کند که چرا وقتی برانکو از ایران رفت برای باز گرداندن او به پرسپولیس کاری نکردند؟ چرا بین استقلال و پرسپولیس فرق می‌گذارند؟ مگر کت و شلوار استراماچونی از جنس طلا است؟

مازیار ناظمی در واکنش به اظهارات بیرانوند گفت: علیرضا بیرانوند‬⁩ عزیز گفته چرا برای ماندن برانکو کاری نکردید؟ ‌شاهد بودم وزیر از صادق سفیرمان در کروواسی خواست مذاکره با ⁧‫برانکو‬⁩ را برای ماندن در پرسپولیس‬⁩ ادامه دهد ‌حتی کنفرانس تلفنی سه نفره داشتیم ولی آقای برانکو به صراحت اعلام کرد من با تیم عربستانی قرار داد بسته ام.

حسین قدوسی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس نیز با بیان اینکه پرسپولیس مردمی بوده و مردمی مانده است، اظهار کرد: کالدرون هم طلب دارد اما مهلت داده و شب قبل از بازی ایران را ترک نکرده است.

وی گفت: ابتدای فصل می بایست قسط اول قرارداد  به کالدرون پرداخت می شد که نشد و با تلاش انصاری فرد حدود دو سوم آن پرداخت شده و مابقی اش مانده و مهلت باشگاه رو به اتمام است و فرصت چندانی نمانده.

قدوسی افزود: برانکو هم طلب داشت، ۱۱ ماه صبرکرد و دست آخر بعد از ۲ ماه کشمکش گفته شد بیا ایران پولت را بگیر آن هم روز آخر مهلتی که بعد از ۳ نامه داد، ‌اما رسید واریزی به حساب استراماچونی، ‌کاهش مدت قرارداد از ۲به ۱سال و جدایی مدیرعامل را هم به این اضافه کنید. برمی گردد آن هم باسلام و صلوات.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: امید آنکه طلب کالدورن هر چه زودتر با تامین منابع مالی از سوی باشگاه پرداخت شود و ‌فراموش نکنیم قسط دوم طلب سرمربی پرسپولیس هم کمتر یک ماه دیگر باید پرداخت شود، با چشم بهم زدنی.

به گزارش خبرگزاری موج، پاسخ مازیار ناظمی به پرسش صحیح علیرضا بیرانوند شاید تنها یک پاسخ برای گمراه کردن افکار عمومی نسبت به موضوع برانکو و استراماچونی است، چرا که برانکو ایوانکوویچ زمانی که در پرسپولیس به عنوان سرمربی حضور داشت چندین بار درخواست داد تا مبالغی که از باشگاه طلب دارد به وی پرداخت شود، حتی طبق مصاحبه هایی که در زمان جدایی برانکو از پرسپولیس انجام شده بود برخی مواقع برانکو از جیب خود به بازیکنان پاداش داده است. "برانکو پس از جداییش از پرسپولیس در مصاحبه ای گفته بود: من با پرسپولیسی‌ ها خداحافظی نکردم چون انتظار داشتم که دوباره به ایران برگردم. منتظر بودم که باشگاه پولم را به حسابم واریز کند تا دوباره به ایران بازگردم که این اتفاق رخ نداد." حال باید این سوال را از مازیار ناظمی و مسوولین وزارت ورزش و جوانان پرسید، چه زمانی برای نگه داشتن برانکو در پرسپولیس اقدام کردید، آیا اقدام وزارت نوش دارو پس از مرگ سهراب نبوده است؟ آیا وزارت فقط برای چنین روزی اقدامی که مشخصا -به دلیل قرارداد برانکو با تیم عربستانی-هیچ تاثیری در بازگشت برانکو به پرسپولیس نداشته است را انجام داده است؟ پولی که همچنان برانکو به دنبال آن است و پس از گذشته چندین ماه از جدایی برانکو از پرسپولیس همچنان مبلغی به این مربی پرداخت نشده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها