استقلال و ماشین‌ سازی‌ تبریز در رقابت های هفته بیست و ششم لیگ برتر هجدهم فوتبال ایران به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم های فوتبال استقلال و ماشین‌ سازی‌ تبریز در رقابت های هفته بیست و ششم لیگ برتر هجدهم فوتبال ایران چهارشنبه 28 فروردین 98  ساعت 20:15 دقیقه به مصاف هم رفتند.

ترکیب استقلال

سید حسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، خسرو حیدری، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن، پاتوسی، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان و گادوین منشا 

ترکیب ماشین سازی

فرناندو دخسوس، محمد حسین کنعانی زادگان، مسیح زاهدی، عزیزمعبودی ، فرید کریمی، رضا خالقی فر، احمدزنده روح، سعید مهری،  سیدمحمد خرم حسینی، احمد مهدی زاده و جای کویتونگو.

نیمه نخست

دقیقه 1: در حالی که تنها 15 ثانیه از بازی گذشته بود، کویتونگو از سد مدافعان استقلال عبور کرد و در حال تک به تک شدن با حسینی بود که در برخورد با چشمی روی زمین افتاد، اما در این صحنه سیدعلی اعتقادی به اعلام خطا نداشت.

دقیقه 2: شوت امید نورافکن در اختیار فرناندو ده خسوس قرار گرفت.

دقیقه 4: ماشین سازی می توانست گل نخست بازی را به ثمر رساند اما ضربه خوب او را حسینی سنگربان استقلال با یک واکنش بسیار خوب مهار کرد تا بازی همچنان بدون گل باشد.

استقلال و ماشین سازی

دقیقه 6: سعید مهری با از پیش رو برداشتن دو مدافع استقلال فرصت خوبی برای گلزنی در محوطه حریف داشت و شوت محکم او با واکنش دقیق حسینی دور شد.

دقیقه 11: ارسال پاتوسی از روی کرنر و ضربه سر منتظری از کنار دروازه ماشین‌سازی به اوت رفت.

دقیقه 13: سانتر حیدری روی دروازه ماشین سازی با ضربه سر به موقع مهدی زاده دفع شد تا منشا موفق به ایجاد موقعیت خطرناک نشود.

دقیقه 15: ارسال خطرناک پاتوسی از روی کرنر به مقابل دروازه ماشین‌سازی را معبودی به موقع دفع کرد.

دقیقه 21: روی دفع ناقص مدافعان علی کریمی با شوت محکمی تصمیم به گلزنی داشت که ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

بازی استقلال و ماشین سازی

دقیقه 26: شوت پُرقدرت شجاعیان از فاصله 30 متری با کمترین فاصله از کنار دروازه ماشین‌سازی راهی اوت شد.

دقیقه 32: باز هم حیدری از سمت راست زمین نفوذ سریعی انجام داد که سانتر زمینی او بعد از برخورد به پای معبودی و دفع توپ دخسوس به کرنر رفت.

دقیقه 35: شوت علی کریمی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از روی تیرک افقی دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

دقیقه 37: پاس نورافکن و شوت شجاعیان با فاصله زیادی از دروازه ماشین‌سازی به اوت رفت.

دقیقه 40: شوت خالقی فر بی دقت از بالای دستان حسینی گذشت و به اوت رفت.

دقیقه 43: نزدیک بود دروازه ماشین‌سازی روی سانتر زمینی منتظری و دفع ناقص دخسوس باز شود که مدافعان ماشین‌سازی اجازه گلزنی به چشمی را ندادند و توپ را دفع کردند.

دقیقه 44: دفع دخسوس در محوطه جریمه ماشین‌سازی با دست چپ مهدی‌زاده برخورد کرد، اما سیدعلی، داور مسابقه در این صحنه اعتقادی به اعلام خطا نداشت.

در نهایت این دیدار در پایان نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

دقیقه 48: نیمه دوم هم استقلال فشار حملات را کماکان نگه داشته و دخسوس روی اولین حمله آبی پوشان روی دروازه ماشین سازی توپ ارسالی پاتوسی را دفع کند.

دقیقه 50: در حالیکه سیدعلی برای بررسی وضعیت دخسوس به سمت دروازه ماشین سازی رفته بود در میانه میدان روزبه چشمی و محمدحسین کنعانی زادگان با یکدیگر درگیر شدند که در نهایت هر دو با کارت زرد داور جریمه شدند.

دقیقه 52: ضربه ایستگاهی بازیکنان ماشین سازی را حسینی دفع کرد و در ادامه رضا خالقی فر موقعیت مناسبی داشت که ضربه این بازیکن با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

دقیقه 53: ضربه ایستگاهی ماشین سازی با مشت سیدحسین حسینی دفع شد.

دقیقه 54: شوت خالقی فر از روی تکل دانشگر عبور کرد و خطرناک از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.

استقلال و ماشین سازی

دقیقه 61: حرکت خوب بازیکنان استقلال از سمت راست با سانتر شجاعیان همراه شد و منشا با یک پاس عالی پاتوسی را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد. ضربه پاتوسی را ابتدا کنعانی با یک تکل قبل از ورود به دروازه دفع کرد و در ادامه ضربه نورافکن را نیز دیگر مدافعان ماشین سازی دور کردند.

دقیقه 66: محمد خرم الحسینی از ترکیب ماشین سازی بیرون آمد و جای خود را به احسان تائیدی داد‌.

دقیقه 68: پاس خوب اسماعیلی پشت محوطه به پاتوسی رسید اما ضربه این بازیکن راهی اوت شد.

دقیقه 70: استقلال از پشت محوطه جریمه ماشین سازی صاحب یک ضربه آزاد شد اما پاتوسی قدر این فرصت را ندانست و شوتش را به بالای دروازه حریف زد.

دقیقه 74: زمانیکه پاتوسی قصد ارسال ضربه ایستگاهی را داشت فرید بهزادی کریمی برای او مزاحمت ایجاد کرد که همین امر سبب شد سید علی به هافبک ماشین سازی کارت زرد بده.

دقیقه 77: ضربه آرام و کم دقت مهری با اختلاف زیادی از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه حسینی راهی اوت شد.

دقیقه 80: مهدی قائدی توانست اولین گل را برای استقلال به ثمر رساند.

دقیقه 87: ضربه سر محمدحسین کنعانی روی سانتر خالقی فر با اختلاف از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 90: امید نورافکن از زمین اخراج شد.

دقیقه 90+2: ضربه زیبای سعید مهری با اختلاف اندکی از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

 در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع شاگردان شفر به پایان رسید.