موج
کدخبر : ۲۶۶۷۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266720

داورزنی:

محمدرضا داورزنی گفت: ضرورت ورزش کارگری مهم است و باید از این ظرفیت در ارتقا روحیه نشاط در بین کارگران بهره برد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون وزیر ورزش اظهار کرد : در جهان دو بخش در ورزش کارگری فعال است که این انگیزه ایجاد می‌کند و باید در کشور هم بیش از این ورزش کارگری توجه شود. برای این اقدام حمایت‌های چند جانبه می خواهد. جامعه ورزش 15 میلیونی کارگران که با خانواده ها به 40 میلیون نفر می‌رسد نیازمند است علاوه بر توجه به ورزشکاران، در ایجاد انگیزه خانواده‌های آنها تلاش کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: تلاش داریم با بازنگری در اماکن ورزشی در راستای ارزان کردن ورزش، امکانات بیشتری را برای حضور همگان در ورزش فراهم کنیم. اکنون بیش از 17 هزار اماکن ورزشی داریم که 10 هزار تا متعلق به وزارت ورزش و مابقی توسط سایر نهادها ساخته شده است.

وی افزود: به دنبال رایگان کردن ورزش برای مردم هستیم و در این جنگ نابرابر اقتصادی که فشاری زیادی به مردم به ویژه قشر کارگر وارد می شود نباید به دنبال اضافه کردن مشکلات دیگر باشم.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین در جمع خبرنگاران گفت: فدراسیون ورزش‌های کارگری با توجه به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها با سرپرست اداره می‌شد و ضرروت بود که هر چه زودتر مجمع آن برگزار شود. امروز رئیس فدراسیون کارگری مشخص شد و رمضی توانست از مجمع رأی انتخاب گرفته و 4 سال عهده‌دار این فدراسیون شود. با توجه به 14،15 میلیون مخاطبی که فدراسیون کارگری دارد، ضرروت دارد که هم در حوزه ورزش همگانی و خانواده‌های‌ کارگری و هم برای قهرمانی در مسابقات‌شان برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا قشر کارگری انگیزه زیادی داشته و روحیه شادابی نیز در ورزش کارگری دیده شود. امیدوارم این روحیه در راندمان کاری کارگران افزایش یافته تا اثرگذاری بیشتری در تولید و کار داشته باشند.

وی در خصوص وضعیت انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال و اینکه شنیده شده انتخاب سرمربی باید با تأیید وزارت ورزش باشد، تصریح کرد: اصلا و ابدا اینطور نیست. چندین بار گفته‌ام که تصمیم‌گیری درباره انتخاب سرمربی تیم ملی و برنامه‌هایی که فدراسیون فوتبال تنظیم می‌کند، با خود فدراسیون است. وزارت ورزش نگاه کلی و نظارت اجمالی روی برنامه‌های فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون‌ها دارد. طبیعی است در حوزه فنی و تصمیم‌گیری‌های داخلی فدراسیون خیلی دخالتی ندارد. طبیعتا مجمع فدراسیون در خیلی از امور و در برخی دیگر نیز هیئت رئیسه تصمیم‌گیرنده است. دوستان می‌توانند از ریاست فدراسیون فوتبال در خصوص تصمیماتی که برای سرمربی تیم ملی می‌گیرند، سؤال بپرسند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در واکنش به بحث اختلاف فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش گفت: اختلاف بابت چیست؟ اگر می‌خواهید اختلاف ایجاد کنید، بگویید. ما نه اختلافی با تاج داریم، نه مشکلی. ایشان از مدیران خوب ورزش است و هیچ اختلافی بین وزارت ورزش و فدراسیون نیست.

داورزنی در رابطه با شایعه استعفای دسته جمعی بازنشستگان در فدراسیون فوتبال عنوان کرد: خودتان می‌گویید شایعه شده است. ما در حوزه وزارت ورزش این بحث را نداریم و از زبان شما می‌شنویم. این شایعات به دفعات شنیده‌ایم و خیلی جدی نگیرید.

وی درباره اظهارات ورزشکاران در صفحات مجازی خاطرنشان کرد: اصل این موضوع این است که جنگ کاملا اقتصادی را با دشمن سپری می‌کنیم و فشار اقتصادی به همه مردم وارد شده که اثر تحریم‌هاست. دشمن خیلی تلاش کرد که ملت ما را تسلیم کند و تلاش کرد که ملت فجر چهلم را نبیند. حتی انتقال پول نفتی را که می‌فروشیم و درآمدی که از بخش خصوصی و دولتی عاید کشور می‌شود، به کشور با مشکل روبه‌رو شده است. آنقدر فشار را تنگ می‌کنند که عبور از این بحران و شرایط اقتصادی تعاون و اتحاد و کمک به همدیگر را می‌خواهد.

داورزنی عنوان کرد: زمان جنگ موشک می‌زدند و به شهرهای‌مان حمله می‌کردند و ملزم بودیم از کشور دفاع کنیم. کسی نمی‌گفت اینجایش به من ارتباطی ندارد و فقط مثلا نیروهای مسلح و ارتش باید از کشور دفاع کنند. وضعیت فعلی کشور نیاز به همدلی و انسجام بیشتری دارد. همه باید فشارهای اقتصادی را تحمل کنیم. نمی‌شود که مردم فشار اقتصادی را تحمل کرده و اقشار دیگر بگویند به ما ارتباط ندارد. اینجا بحث نفر خاصی نیست و طبیعی است اظهارنظراتی صورت بگیرد. همه باید با اتحاد بیشتری کنار هم بوده تا از بزنگاه اقتصادی بگذریم. مردم در سخت‌ترین شرایط امتحان خودشان را پس داده‌اند. الان هم شرایطی است که نیاز به کمک بیشتری داریم. نمی‌توانیم خودمان به نوعی با حرف زدن‌مان بی‌تدبیری کرده و به دشمن کمک کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در مورد اینکه قرار بود تا پایان سال جاری، باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند، گفت: آنچه وظیفه وزارت ورزش بوده، انجام داده است. الان مسئولیت این کار با سازمان خصوصی‌سازی است. علاقه‌مند هستیم این اتفاق زودتر بیفتد. از نظر وزارت ورزش، بحث تمام شده است و مشکلی در  وزارتخانه نداریم. هم دولت این اجازه را به وزارت ورزش داده و هم سازمان خصوصی‌سازی این بحث را در دستور کار سازمان قرار گرفته است. دوستان در این دو باشگاه در حال واگذاری مستندات باشگاه به سازمان خصوصی سازی هستند. فرایند خصوصی‌سازی در اختیاز وزارت ورزش نیست و در اختیاز سازمان خصوصی‌سازی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا رای دیدار پارس جنوبی جم و استقلال -تکرار بازی- رای عادلانه ای است؟
نتایج