موج

هفته بیست و سوم لالیگا؛

اتلتیکومادرید و رئال مادرید امشب در هفته بیست و سوم لالیگا به مصاف هم می‌روند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آس، اتلتیکومادرید و رئال مادرید امشب در هفته بیست و سوم لالیگا به مصاف هم می‌روند. دو تیم مادریدی برای دویست و هفتاد و دومین بار برابر هم قرار می‌گیرند. این تکراری‌ترین دوئل تاریخ فوتبال اسپانیاست. در این مدت ۶۹ پیروزی از آن روخی بلانکو شد و در ۱۸۳ بازی سفیدپوشان برنده شدند. ۶۵ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسید. در مجموع ۸۱۲ گل در داربی مادرید به ثمر رسانده شده است که ۴۶۵ گل متعلق به رئال مادرید و ۳۴۷ گل برای اتلتیکو است.

دیگو پابلو سیمئونه از زمان حضورش در اتلتیکو به عنوان سرمربی ۲۸ بار با تیم همشهری روبرو شده که ۹ پیروزی، ۱۰ تساوی و ۹ شکست را به ثبت رسانده است. این آمار نشان می‌دهد در چند سال اخیر داربی‌ها نزدیک بودند. ۲۸ داربی قبل از سرمربی آرژانتینی با دو پیروزی روخی بلانکو، هشت تساوی و ۱۸ برد رئال مادرید به پایان رسیده بود. اگر امشب اتلتیکو پیروز شود سیمئونه از رکورد لوییس آراگونس عبور خواهد کرد. سرمربی اسپانیایی با قرمز و سفیدپوشان در ۳۰ بازی ۹ پیروزی را برابر رئال مادرید به دست آورده بود.

چهار دیدار اخیر دو تیم در لالیگا با تساوی به پایان رسیده است. هرگز در تاریخ لالیگا دو تیم در پنج بازی پیاپی به تساوی دست نیافتند.

رئال مادرید در ۱۴ بازی اخیر رقابت‌های ملی تنها یک بار توانسته است اتلتیکو را شکست دهد. سفیدپوشان در نوزدهم نوامبر ۲۰۱۶ در ویسنته کالدرون با هت‌تریک کریستیانو رونالدو ۳ بر صفر پیروز شدند. اتلتیکومادرید در این ۱۴ بازی پنج پیروزی و هشت تساوی به دست آورد.

روخی بلانکو دومین تیمی است که بیشترین امتیاز را از دو تیم بزرگ فوتبال اسپانیا در یک دهه اخیر گرفته است (۱۳ امتیاز از بارسلونا و ۲۴ امتیاز از رئال مادرید). این تیم پشت سر والنسیا قرار دارد (۲۰ امتیاز از بارسلونا و ۱۸ امتیاز از رئال مادرید). سپس تیم‌های سویا، رئال سوسیداد، ویارئال و اتلتیک بیلبائو دیده می‌شوند.

مادرید در ۱۷ بازی اخیرش در در خانه اتلتیکو تنها یک بار شکست خورده است. در ۱۶ بازی قبلی یازده پیروزی و پنج تساوی به دست آورده است.

اگر اتلتیکو در بازی امروز پیروز نشود و بارسلونای صدرنشین فردا اتلتیک بیلبائو را شکست دهد اختلاف دو تیم به هشت امتیاز می‌رسد؛ فاصله‌ای که برای قهرمانی تیم کاتالانی کافی است. تنها یک بار بر خلاف این اتفاق افتاده است. زمانی که رئال مادرید کارلوس کی‌روش در ۱۲ هفته مانده به پایان لالیگا در فصل ۰۴-۲۰۰۳ هشت امتیاز از والنسیا (تیم دوم جدول) بیشتر داشت لالیگا را با رتبه چهارم به پایان رساند.

رئال مادرید در حالی امروز به مصاف اتلتیکو می‌رود که پیش از آن برابر بارسلونا در نوکمپ بازی کرده بود. این اتفاق پیش از این یک بار در تاریخ برای سفیدپوشان رخ داده بود. در هشتم ژانویه ۱۹۹۴ مادرید با پنج گل مغلوب بارسا شد و پنج روز بعد در داربی مادرید ۳ بر ۲ اتلتیکو را در وینسته کالدرون شکست داد. این تیم توانست همشهری‌اش را در کوپا دل ری حذف کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها