موج
کدخبر : ۲۱۲۹۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-212966

پس از 18 سال؛

اتحادیه جهانی کشتی ایران را به عنوان میزبان رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان در سال 2020 میلادی معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، با تایید فدراسیون جهانی در پی ارائه  طرح ایران مبنی بر "برگزاری مشارکتی" مسابقات کشتی در دنیا و ارائه آن طی دو مرحله در هیات رئیسه اتحادیه جهانی، ایران  به عنوان میزبان رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال (امیدهای) جهان در نوامبر سال 2020 میلادی معرفی شد و فنلاند میزبان رقابت های کشتی فرنگی و زنان زیر 23 سال جهان خواهد بود. 

کشتی ایران از سال 2002 میلادی و پس از الزامی شدن همزمانی برگزاری مسابقات کشتی آزاد، فرنگی و زنان نتوانسته بود میزبانی رقابت های جهانی را برعهده بگیرد که این امر با پیگیری فدراسیون کشتی و اجرایی شدن طرح "برگزاری مشارکتی" محقق شد. 

مسابقات کشتی آزاد نوجوانان کشور

گفتنی است هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان (سال٢٠١٦) و مجددا در نشست هیات رییسه در پاریس( سال ٢٠١٧) طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین المللی را تصویب کرد.

در نشست مذکور نماینده ایران با اشاره به کاهش میزان متقاضیان میزبانی مسابقات بین المللی کشتی در دنیا، بدلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، طرح برگزاری مشترک رویدادهای بین المللی کشتی به صورت مشارکتی میان کشورهای متقاضی را ارائه کرد که اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی آن را تایید کرده و قابل اجرا دانستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها