English

رادیو برای جشن میلاد حضرت معصومه (س) چه برنامه‌هایی را تدارک دیده است

همزمان با سالروز میلاد پربرکت حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر ویژه برنامه‌های مختلفی از شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد که به بررسی شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر می‌پردازند.

رادیو برای جشن میلاد حضرت معصومه (س) چه برنامه‌هایی را تدارک دیده است
به گزارش خبرگزاری موج

​، شبکه رادیویی ایران در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت ویژه برنامه «بهار جان» و «با کریمان» را تقدیم می کند. بهارجان نگاه قدرشناسانه به بزرگترین عطای پروردگار دارد، یعنی ثقل اصغر، همان عطایی که با کوثر هستی بخش معنا یافت. در این برنامه تلاش می شود با ایجاد فضایی فرح بخش و شادمانه به بیان معارف اهل بیت با محوریت کرامت پرداخت شود. این برنامه از ۲۰ اردیبهشت تا میلاد امام رضا(ع) هر شب ساعت ۲۱:۳۵ تقدیم می شود. ویژه برنامه دیگر رادیو ایران برای دهه کرامت «با کریمان» است که با موضوع کرامت های انسانی با نگاه به آیات قرآن و معصومین از شنبه ۲۲ اردیبهشت تا ولادت امام هشتم (ع) ساعت ۱۲:۴۰ روانه آنتن خواهد شد.

 

رادیو جوان؛ د مثل دختر

به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س)، شبکه رادیویی جوان برنامه‌های ویژه ای را پخش خواهد کرد. از جمله برنامه‌ها، مستند "د مثل دختر" که توسط گروه تاریخ و معرف شبکه رادیو جوان تهیه شده است و در روزهای پنج‌شنبه ساعت ۲۱ و جمعه ساعت ۶:۳۰ پخش خواهد شد. همچنین برنامه زنده "با تو حالم خوبه" از حرم مطهر امام رضا (ع) چهارشنبه و پنج‌شنبه ساعت ۲۰ تقدیم شنوندگان می‌شود. همچنین برنامه زنده "امروز و فردا" کاری از گروه ورزش و تفریحات است که به تهیه‌کنندگی فریبرز گلبن و اجرای فاطمه امجدیان به همراه آیتم‌سازی اکرم اویسی، علیرضا طهرانی، مهدیه پهلوانی و حمید پارسا روی آنتن می رود.

 

رادیو تهران؛ در ساحت حضور

شبکه رادیویی تهران به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، روز دختر و آغاز دهه کرامت با ویژه برنامه های «شمس العماره»، «باغ فیض» و «در ساحت حضور» روی آنتن می رود. برنامه«شمس العماره» با نمایش های کوتاه طنز و با محوریت اخلاق و نقد رفتار مخاطب، قصه گویی، گزارشگری طنز و آواز خوانی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت از ساعت ۱۷ پخش خواهد شد.

برنامه «در ساحت حضور» کاری از گروه تاریخ و معارف رادیو تهران که جمعه ها نماز جمعه و خطبه های آن را پوشش می دهد. به مناسبت این روز زندگینامه و فضیلت زیارت حضرت و... را مرور می کند.برنامه«باغ فیض» به صورت زنده از مشهد مقدس، رواق امام خمینی(ره) روی آنتن می رود. این برنامه کاری از گروه تاریخ و معارف که از جمعه ۲۱ اردیبهشت، به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۱ پخش می شود.

 

رادیو نمایش؛ بخوان به نام پروانه

"بخوان به نام پروانه، کریمه اهل بیت" ویژه برنامه ولادت حضرت معصومه (س) به نویسندگی و تهیه کنندگی نسیم السادات صباغان،گویندگی مهرناز شعبانی و علیرضا تابان روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ساعت ۸ صبح به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می شود. موضوع این برنامه کرامات و فضایل حضرت معصومه (س) است.

 

رادیو ورزش؛ میزبانی از دختران قهرمان

دختران ایران نام ویژه برنامه رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان در روز میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) است. در این برنامه ضمن دعوت از دختران قهرمان که با حجاب اسلامی روی سکوی قهرمانی رفتند و باعث به اهتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی با حجاب اسلامی شدند به موضوع حجاب و عفاف زنان در ورزش پرداخته خواهد شد. همچنین با توجه به اینکه همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) همایش سراسری روز دختر با حضور ۱۰۰۰ نفر از ورزشکاران در قم برگزار می شود، ویژه برنامه دختران ایران با اعزام گزارشگر به این مراسم و ارتباط زنده به پوشش مراسم هم خواهد پرداخت.

در این برنامه آیتم‌های دختران ایران با پرداختن به موضوع حجاب ورزشکاران، سکوی قهرمانی نمایشی از اقتدار بانوان ورزشکار روی سکو و قهرمان امروز مادر آینده (گفتگو با مادر- دختر ورزشکار) به همراه موسیقی های شاد، متن‌های موضوعی و ... پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی صدف سبحانی در روز دختر از ساعت ۹ الی ۱۲ روی آنتن رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان از طریق نرم‌افزار کاربردی ایرانصدا خواهد رفت. رادیو ورزش بانوان در روز پنجشنبه مراسم تقدیر از دختران ورزشکار را که از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در جامه‌الزهرا قم برگزار می‌شود را به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد کرد.

 

رادیو پیام؛ پیام زندگی

شبکه رادیویی پیام ویژه برنامه میلاد حضرت معصومه (س) را با نام پیام زندگی به تهیه کنندگی مجید امجدی فرد با محوریت آموزه های زندگی حضرت معصومه (س) پخش خواهد کرد.

 

رادیو صبا؛ همراه با صبامک

"صبامک عیدانه و مژده که عید اومده" عنوان ویژه برنامه های رادیو صبا به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه(س) است که تقدیم شنوندگان می شود. این شبکه رادیویی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در شب میلاد حضرت معصومه(س) برنامه مخاطب محور صبامک را در فضای شادتر به صورت ویژه برنامه صبامک عیدانه تقدیم مخاطبان می‌کند. این برنامه با هنرمندی پیشکسوتان رادیو با پخش طنز آهنگ، ترانه‌های شاد و نمایش‌های طنز تقدیم مخاطبان می‌شود.

"مژده که عید اومده" ویژه برنامه دهه کرامت این شبکه رادیویی است که اولین قسمت آن روز جمعه ساعت ۱۰ صبح با موضوع ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر با موضوع مهربانی در قالب یک مجله رادیویی با فضای شاد تقدیم مخاطبان می‌شود.

 

رادیو قرآن؛ از تسنیم تا برنا

به مناسبت فرارسیدن ایام مبارک دهه کرامت رادیو قرآن با اعزام تیم برنامه ساز از شهرهای مقدس قم و مشهد برنامه های تسنیم، جشنواره قرآنی صد و برنا را از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه روی آنتن خواهد برد.

 

رادیو اقتصاد؛ کرامت انسانی

شبکه رادیویی اقتصاد در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت برنامه های «روزیِ نو»، «۹۸ و کمی بیشتر» و «گذر بازار» را به همراه یک پویش، برای مخاطبان تدارک دیده است.برنامه صبحگاهی «روزیِ نو»، با رویکرد تبیین اصول و شاخص های سبک زندگانی حضرت معصومه(س)، پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت پخش می شود. "و کمی بیشتر" جمعه ۲۱ اردیبهشت مصادف با ولادت حضرت معصومه (س) با محوریت تکریم جایگاه شخصیت اجتماعی کریمه اهل بیت (س) در جامعه، ساعت ۱۰روی آنتن می رود.

برنامه عصرگاهی «گذر بازار» در دهه کرامت هر روز ساعت ۱۶با هدف ترویج فرهنگ خدمت کریمانه به عنوان مهم ترین رکن سیره رضوی، پخش می شود. مفهوم کرامت انسانی از منظر آیات و روایات، برکات اقتصادی و اجتماعی خدمت کریمانه در زندگی و ارائه مصادیقی از نذر خدمت به نیت امام رضا (ع) از محورهای این برنامه است.

شبکه اقتصاد به مناسبت دهه کرامت پویش «نذر یک خدمت به نیت امام رضا(ع)» را برنامه ریزی کرده و از مخاطبان می خواهد خدمتی که با نیت نذر در نظر گرفته اند را در قالب متن یا صوت در سامانه های اعلام شده ارسال کنند. این پویش از روز جمعه ۲۱ اردیبهشت همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ادامه می یابد.

 

رادیو سلامت؛ زیارت قبول

ویژه برنامه "زیارت قبول" شبکه رادیویی سلامت همزمان با آغاز دهه کرامت از روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود.این ویژه برنامه با هدف ارتقای سلامت معنوی و توجه‌به جشن های مردمی و شادی، با اجرای ندا خواجه نوری از رادیو سلامت پخش می شود وقسمت اول ان به میلاد حضرت معصومه (س)و روز دختر اختصتص دارد. این برنامه شامل بخش هایی همچون آذین بندی، سیاحت، از حرم تا حرم، از جان می بخشند، حریم حرم است.

این برنامه به تهیه کنندگی مسعود حسنی کاری از گروه بهداشت روانی رادیو سلامت است که به مدت ۱۰ روز پخش می شود.

 

رادیو معارف؛ سلام به اهل بیت

«سلام»، نام ویژه برنامه ای است که در ایام ولادت حضرت معصومه (س) از صحن امام رضای حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) به روی آنتن رادیو معارف می رود. این برنامه میدانی از شنبه ۲۱ اردیبهشت الی دوشنبه از ساعت ۲۰:۱۵ به مدت ۷۵ دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو می شود. این مجله رادیویی با محوریت نقش و برکات ارادت و مودت اهل بیت در شکل گیری مدینه فاضله و جامعه سالم با نگاهی به فرمایشات امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) تهیه و پخش می شود.

هدف اصلی این برنامه معرفت افزایی درباره زندگی دینی و سبک زندگی اهل بیتی است و مواردی همچون آشنایی با تاریخ زندگانی حضرت معصومه (س)، آشنایی با آموزه های حدیثی آن بزرگوار و بیان نقش ارادت به آن حضرت در سلامت و نشاط فردی و اجتماعی از اهداف و مولفه های فرعی این برنامه است.

دومین ویژه برنامه شادیانه ولادت کریمه اهل بیت سلام الله علیها، «دختر خورشید» نام دارد که روز جمعه از ساعت ۹ الی ۱۰ از رادیو معارف پخش می شود.

در ویژه برنامه «صدای فضیلت» که بمناسبت سالگرد تأسیس رادیو معارف از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۶:۴۵ در تاریخ ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت به روی آنتن می رود به صورت ویژه به موضوع ولادت حضرت معصومه (س) و بیان اوصاف آن حضرت می پردازد.

ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر از جمله موضوعات برنامه عصر جوانی است که هر روز از ساعت ۱۷ تا ۱۸ از رادیو معارف پخش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه