English

تلویزیون برای بزرگداشت روز معلم ویژه‌برنامه‌های آماده کرده است

سیمای ملی به مناسبت فرا رسیدن شهادت مرتضی مطهری و روز و هفته بزرگداشت مقام معلم، ویژه‌برنامه‌هایی برای پخش از شبکه‌های سیما آماده کرده‌اند.

تلویزیون برای بزرگداشت روز معلم ویژه‌برنامه‌های آماده کرده است
به گزارش خبرگزاری موج

، به مناسبت ۱۲ اردیبهشت و سالروز شهادت مرتضی مطهری و همچنین بزرگداشت روز معلم برخی شبکه‌های سیما با پخش فیلم، مستند و ویژه‌برنامه‌هایی به مرور زندگی ایشان می‌پردازند.

شبکه آموزش سیما در هفته معلم پویش «معلم خوب من» را برگزار می‌کند. مخاطبان برای شرکت در این پویش می‌توانند دلنوشته، دلگویه و خاطره از معلم خود را در قالب عکس، صوت و یا فیلم به مدت ۳۰ ثانیه در پیام رسان های بله، ایتا، سروش و یا روبیکا به شماره ۰۹۱۰۸۹۹۴۲۴۴ و یا @amoozesh۷tv ارسال کنند.

این شبکه همچنین فیلم‌های سینمایی مرتبط با این موضوع را از شنبه تا پنجشنبه، ۸ تا ۱۳ اردیبهشت هر شب ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه پخش می کند. فیلم های سینمایی «دبیرستان»، «آوای زمین»، «جاماندگان»، «ستارگان روی زمین»، «پشت پرده»، «مدرسه ای که ما رفته ایم»، «جاده های سرد»، «کتونی سفید»، «انجمن شاعران مرده»، «معلم خوب»، «یک الف ناقابل» و «آهوی وحشی» برای پخش درنظر گرفته شده اند.

مستندهای ویژه معلم مانند «باغبان»، «معلم زیبای من»، «عطر بهشت»، «معلم شهید مطهری» و ... از یکشنبه ۹ تا پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت هر روز ساعت ۱۷ پخش می‌شود. برنامه «معلم خوب من» از دوشنبه تا پنجشنبه ۱۰ تا ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۱ پخش می‌شود.

«استودیو معلم» با حضور معلمان نمونه کشوری از سه شنبه تا پنجشنبه ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت از ۸ صبح تا ۱۸ به صورت متناوب و در ۱۵ دقیقه پایانی هر ساعت پخش می‌شود. «مبصر پنج ساله کلاس» چهارشنبه و پنجشنبه ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه و ویژه برنامه روز معلم ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۸ از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

ارتباط با مراکز استان‌ها در راستای معرفی معلم‌های استانی ساعت ۲۱ تا ۲۱ و ۳۰ به صورت زنده پخش خواهد شد.

شبکه یک ویژه‌برنامه «ایران دوست‌داشتنی» را به مناسبت روز معلم سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت ساعت ۲۳ با اجرای امیرحسین مدرس روی آنتن می برد. 

برنامه «صبح بخیر ایران» نیز در کنار پخش نماهنگ‌ها و میان برنامه‌های ویژه هفته معلم، با حضور مهمانانی از معلمان زحمتکش، به موضوع پاسداشت مقام معلم می‌پردازد.

شبکه دو با برنامه «صبحانه ایرانی» و با حضور مهمانانی به بزرگداشت مقام معلم می‌پردازد.

فیلم سینمایی «رابطه» به کارگردانی پوران درخشنده چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ساعت یک و ۴۰ دقیقه بامداد با بازی زنده‌یاد خسرو شکیبایی به روی آنتن شبکه دو خواهد رفت.

همچنین فیلم «هدیه» روز جمعه، ۱۴ اردیبهشت ساعت هشت با موضوع معلم روی آنتن می‌رود.

داستان این فیلم درباره حسن پسر نوجوانی است که بسیار علاقه دارد برای خانم معلمش که به عنوان معلم نمونه انتخاب شده هدیه بزرگی بخرد که ... .

شبکه سه سیما هم در برنامه زنده صبحگاهی «سلام صبح بخیر» با آیتم‌های شاد با دعوت از معلمان و کارشناسان حوزه آموزش و پرورش به این موضوع خواهد پرداخت.

شبکه چهار با پخش یک مستند سه قسمتی با عنوان «دانش آموز ایرانی» که به بررسی تاریخ آموزش در ایران می‌پردازد، مقام معلم را گرامی می دارد. این مستند از دوشنبه، ۱۰ تا چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ساعت ۲۱ پخش می شود.

همچنین فیلم سینمایی «جاده‌های سرد» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی با موضوع معلم ۱۴ اردیبهشت ساعت ۲۰ و ۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

داستان فیلم به این شرح است که در فصل زمستان جوانی به نام اسماعیل ناچار می‌شود برای تهیه داروی پدر بیمارش به شهر برود. معلم روستا (علی نصیریان) و جوانی به نام رحمان (حمید جبلی) نیز با او همراه می‌شوند و ... .

 شبکه نسیم با برنامه زنده «نسیمی شو» به پاسداشت مقام معلم می پردازد. همچنین برنامه «کودک شو» منعطف با این موضوع ساعت ۲۲ روز سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت ماه روی آنتن می رود.

برنامه‌های «سلام تهران»، «به خانه برمی گردیم» و «تهران بیست» شبکه تهران نیز منعطف با گرامیداشت روز معلم روی آنتن می روند.

شبکه قرآن و معارف سیما با پخش مستند «نبراس» به جریان شناسی و نقش روحانیت در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تعلیم و تربیت، اجتماعی می پردازد. این مستند به تهیه‌کنندگی سیدشهاب لاجوری شامگاه چهارشنبه ساعت ۰۰ و ۳۰ بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

برنامه «کلام استاد مطهری» با نگاهی به سخنرانی های ایشان در موضوعات مختلف نیز از روز شنبه، ۸ اردیبهشت تا روز پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه صبح از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

معرفی کتاب‌های استاد مطهری و پخش آیتم های مختلف در بزرگداشت مقام معلم از دیگر میان برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما است.

شبکه امید نیز به صورت ویژه به موضوع معلم و گرامیداشت این روز می پردازد. این شبکه در کنار پویش ها، نماهنگ ها و آیتم های کوتاه مرتبط با موضوع معلم، برنامه «معلم خوب من» را از شنبه تا یکشنبه ۸ تا ۱۶ اردیبهشت ساعت ۲۰ به صورت زنده به روی آنتن خواهد برد.

همچنین این شبکه از چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت تا جمعه، ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱۸ فیلم های سینمایی مرتبط با موضوع معلم چون «لونانا در انتظار معلم»، «ریکا» و «سی نابغه»، «آقا معلم» و «آقای لازار» را پخش می کند. همچنین مستندهای «راه بی عبور» و «معلم عشق و چراغ مدرسه روشن است» در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه حوالی ساعت ۱۷ و ۳۰ از این شبکه پخش خواهد شد.

شبکه نمایش با پخش فیلم سینمایی «۳۰ نابغه» ساعت ۲۱ و «جنگل تخته سیاه» ساعت یک بامداد چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت به موضوع اهمیت و ارزش معلم ها می پردازد. 

شبکه مستند نیز با پخش مستندهای «مهمان» و «مرتضی مطهری» روز معلم را گرامی می دارد.

مستند «مهمان» به آشنایی با الهام مرادی، آموزگار حق التدریسی دبستان شهید سالاری اسلام قلعه در استان خراسان رضوی و تلاش های او می پردازد. این مستند سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۹ و ۳۰ پخش می شود.

فیلم ۸۰ دقیقه‌ای «مرتضی مطهری» تولید شبکه مستند سیماست و از زبان مصطفی کتیرایی تنها شاهد عینی حادثه و بازسازی صحنه ترور آیت الله به آخرین شب زندگی آیت الله مطهری پرداخته است. این مستند نیز سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت ساعت ۲۱ روی آنتن می رود.

شبکه افق نیز با مستند «می‌خواهد معلم باشد» در روز پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۶ و فیلم سینمایی «قصه‌های مجید» در روز جمعه، ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱۷ به پاسداشت مقام معلم می پردازد.

شبکه کودک هم برنامه زنده «سر سفره خدا» در روز چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه با محوریت معلم و جایگاه ارزشمند او در جامعه را به روی آنتن خواهد برد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه