موج
کدخبر : ۳۷۵۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375875

مدیرکل زندان‌های همدان تاکید کرد:

مدیرکل زندان‌های همدان با اشاره به اشتغال ۸۰ درصدی مددجویان در سال جدید، گفت: در سال گذشته برنامه ابلاغی سازمان برای اشتغال مولد مددجویان ۵۰ درصد بود که خوشبختانه با سعی و تلاش همکاران توانستیم ۴۸ درصد آن را به ویژه در چهار ماه پایانی سال محقق کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی زندان های همدان، رضا ذوالفعلی‌نژاد،   مدیرکل زندان‌های استان همدان در کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی اداره کل زندان های استان همدان، با تأکید بر اشتغال ۸۰ درصدی مددجویان در سال جدید، گفت:در حال حاضر در داخل و خارج زندان ها اشتغال خوبی برای زندانیان داریم و قراردادهای مناسبی با کارخانجات، پیمانکاران، مؤسسات، شهرداری ها، کارگاه ها و ... به همراه اعزام و تأمین نیرو با دریافت دستمزد مکفی انجام شده است.

وی این امر را یکی از مهمترین اولویت های سازمان زندان ها دانست و افزود: اگر زندانی شغلی داشته باشد و از این شغل درآمد کسب کند، کمتر دست به بزه می زند و ارتکاب جرمش کمتر می شود و به سلامت به آغوش گرم خانواده خود بازمی گردد.

مدیرکل زندان‌های استان همدان ایجاد اشتغال نشسته داخل بندها برای مددجویان را ضروری عنوان کرد و گفت: اشتغال نشسته نقش مؤثری در پر کردن اوقات فراغت مددجویان و اصلاح و تربیت آنها دارد.

مدیرکل زندان های همدان اظهار کرد: در سال گذشته برنامه ابلاغی سازمان برای اشتغال مولد مددجویان ۵۰ درصد بود که خوشبختانه با سعی و تلاش همکاران توانستیم ۴۸ درصد آن را به ویژه در چهار ماه پایانی سال محقق کنیم.

وی تصریح کرد: در سال جدید برنامه سازمان برای اشتغال زندانیان ۸۰ درصد درنظر گرفته شده است و با توجه به اینکه تمام این ظرفیت ها را نمی توان با اشتغال اعزام به کار و کارگاهی محقق کنیم، باید اشتغال نشسته زندانیان  در زندان های استان به ویژه در زندان های ملایر، نهاوند و تویسرکان فعال تر شود.

ذوالفعلی‌نژاد با بیان اینکه زیربنای خوبی برای اشتغال زندانیان در زندان ها فراهم است، ادامه داد: با ساخت و راه اندازی کارگاه ۸۵۰ مترمربعی در زندان مرکزی همدان فرصت خوبی برای اشتغال حداقل ۱۸۰ نفر از مددجویان علاقمند در این کارگاه فراهم می شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، وی یادآور شد: بنیاد تعاون زندانیان و انجمن حمایت زندانیان تکلیف سازمانی در امر اشتغال زندانیان دارند و مأموریت و اولویت اصلی آنها اشتغال و حرفه آموزی مددجویان در داخل و خارج زندان هاست که امیدواریم با همکاری دوستان به ویژه کمک و یاری مراجع قضایی گام مؤثری در افزایش اشتغال مددجویان در سال جدید داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها