موج
کدخبر : ۳۶۳۱۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363104

علی مالمیر:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اینکه حمایت های مالی کرونایی در بخش گردشگری، مُسکن بود، گفت: شیوع ویروس کرونا ۲۴۸ میلیارد تومان به بخش گردشگری استان آسیب زد و در صورت تداوم محدودیت ها خسارت جبران ناپذیری به این حوزه وارد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی مالمیر ،  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: حوزه گردشگری جزو بخش هایی است که فصل رونق آن محدود بوده و فصل کار آن به عیدنوروز و سه ماهه تابستان ختم می شود همچنین ۳۰ درصد کسب و کار و درآمدها حوزه گردشگری در عید نوروز اتفاق می افتد.

وی افزود: حمایت های مالی صورت گرفته از بخش گردشگری به مثابه یک مُسکن بود تا فرصت لازم را برای تامین هزینه های ضروری داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: شیوع ویروس کرونا ۲۴۸ میلیارد تومان به بخش گردشگری استان آسیب زد و در صورت تداوم محدودیت ها خسارت جبران ناپذیری به این حوزه وارد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان بیان کرد: حوزه گردشگری نه تنها عید نوروز ۹۹ به علت شیوع کرونا بلکه در نوروز ۹۸ نیز به علت سیل و آبگرفتگی دچار زیان شد.

مالمیر ادامه داد: چنانچه وضعیت کنونی کرونا و اعمال محدودیت های پیش بینی شده تا نوروز  ۱۴۰۰ تداوم یابد این هراس وجود دارد فعالان در این بخش دیگر نتوانند قد راست کنند.

وی اظهار داشت: میزان اشغال تخت هتل های این استان هم اینک زیر پنج درصد است بنابراین در غیر فصول رونق صنعت گردشگری، تالار ها و رستوران های هتل به عنوان یک بخش درآمد زا همچنان فعال هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان اضافه کرد: در حال حاضر برگزاری مراسم در تالارها و هتل ها ممنوع بوده و تنها دورهمی هایی برگزار شده که آن نیز در رستوران های داخل شهر بوده و هتل ها سهمی در این درآمد ندارند.

مالمیر تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی آمادگی دارد بر اساس پروتکل‌هایی که از سوی علوم پزشکی تایید شده مجدد زمینه ارائه خدمات در بخش رستوران و غذاخوری هتل ها را فعال کرده تا بخشی از درآمد هتل ها از این طریق تامین شود.

نایب رییس جامعه هتل داران کشور نیز اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا آسیب جدی به صنعت گردشگری وارد کرده است که انتظار می رود از این حوزه حمایت های جدی صورت گیرد.

شهرام شیروانی بیان کرد: در حالیکه فعال شدن غذاخوری ها با ۲۵ درصد ظرفیت مطرح شده است اما هم اینک در دیگر استان ها این رقم ۵۰ درصد ظرفیت تالارها و هتل ها بوده  همچنین در منطقه آزاد کیش مراسم ها، جُنگ شادی و همایش ها هم برگزار می شود.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: فاصله گذاری اجتماعی در دفاتر پیشخوان، رستوران و فروشگاه های زنجیره ای کمرنگ شده و متصدیان همانند گذشته به این موضوع اهمیت نمی دهند.

سردار مهدی فرجی اضافه کرد: به دنبال برگزاری جلساتی برای کاهش تجمع در دفاتر پیشخوان، میزان تجمع در این دفاتر خدماتی نزولی شده است البته با وجود تجمع و ازدحام همه مراجعان به این مراکز از ماسک استفاده می کنند.

وی ادامه داد: برخی از دفاتر پیشخوان حتی گنجایش کارمندان خود را ندارد و در این دفاتر شاهد صف بستن هشت تا ۹ مراجعه کننده در داخل آن هستیم.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: میزان دورهمی ها در رستوران های مسیر تفریحی و توریستی افزایش یافته و بیش از هفت تا هشت نفر در اتاق های شیشه ای با ابعاد ۲ در ۲ متری می نشینند.

محمد پورداود مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز بیان کرد: بازگشایی مدارس از اول بهمن سالجاری صورت گرفت که استقبال خانواده ها اندک بود و هم اینک بیشتر آموزش ها به صورت غیر حضوری صورت می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها