موج
کدخبر : ۳۴۳۴۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343473

سرهنگ کارآگاه اسدبیگی خبرداد:

رییس پلیس آگاهی همدان با اشاره به اینکه هنگام تاریکی هوا زمان مناسبی برای تردد کودکان در مکان‌های خلوت نیست، از دستگیری آدم ربا توسط ماموران آگاهی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سرهنگ کارآگاه علی اسدبیگی، رییس پلیس آگاهی همدان با اشاره به اینکه هنگام تاریکی هوا زمان مناسبی برای تردد کودکان در مکان‌های خلوت نیست، از دستگیری آدم ربا توسط ماموران آگاهی خبرداد.

وی گفت: جوان ۲۰ ساله‌ای که اقدام به آدم‌ربایی کرده‌بود پس از گذشت سه سال توسط عوامل این نیرو شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه علی اسدبیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در پی وقوع یک فقره آدم ربایی در نخستین روزهای مهر سال ۹۶ رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: طبق گفته شاکی، ۲ آدم ربا ساعت هفت عصر هنگام بازگشت فرزندش به منزل او را ربوده و به داخل یک خانه باغ می‌برند اما فرزندش پس از گذشت ساعاتی در یک فرصت مناسب موفق به فرار از دست آنها می‌شود.

رییس پلیس آگاهی استان همدان اظهار داشت: در تحقیقات اولیه با توجه به تاریکی هوا و ترس و اضطراب ایجاد شده در کودک، امکان شناسایی و چهره نگاری آدم ربایان وجود نداشت بنابراین پلیس با انجام یکسری کارهای فنی و اطلاعاتی و همکاری مردم، هویت یکی از متهمان را شناسایی کرد.

سرهنگ کارآگاه اسدبیگی با بیان اینکه این متهم با ۲۰ سال سن دارای سوابق متعدد کیفری و اعتیاد به موادمخدر است اظهار داشت: محل سکونت متهم شناسایی شد اما وی به منزل مراجعه نکرده بود و تلاش پلیس برای دستگیری او بی‌نتیجه ماند.

وی ادامه داد: در تحقیقات کارآگان پلیس مشخص شد متهم در یکی از شهرستان های کرج ساکن شده است که با اخذ نیابت قضایی، آدم ربا در مخفیگاهش دستگیر و به مقر پلیس آگاهی همدان منتقل شد.

رییس پلیس آگاهی استان همدان افزود: متهم ۲۰ ساله به جرم خود اعتراف و عنوان کرد که در روز حادثه همراه دوستش در حال استعمال موادمخدر در یکی از مزارع کشاورزی بود که وسوسه آدم ربایی به ذهتنشان خطور می‌کند.

سرهنگ اسدبیگی افزود: به دنبال آغاز تحقیقات پلیس برای دستگیری همدست متهم مشخص شد که متهم به علت حمل و نگهداری موادمخدر در زندان به سر می‌برد بنابراین پرونده به دادسرا ارسال و متهم به جرم آدم ربایی زندانی شد.

وی با بیان اینکه عصر هنگام و موقع تاریکی هوا زمان مناسبی برای تردد کودکان در مکان‌های خلوت نیست از خانواده‌ها خواست برای پیشگیری از بروز چنین تخلف‌هایی مراقب فرزندان خود باشند.

دهم خرداد سال ۹۶ نیز کارآگاهان پلیس آگاهی استان همدان چهار نفر را به اتهام آدم ربایی دستگیر و گروگان ها را آزاد کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها