موج
کدخبر : ۳۴۰۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340475

کامران گردان:

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به عدم تحقق بودجه فناوری، گفت: عملکرد در هوشمندسازی شهر مناسب نبوده است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان ظهر سه شنبه در سی و یکمین صحن شورای شهر همدان که با محوریت بررسی تفریغ بودجه سال ۹۸ شهرداری برگزار شد، گفت: گزارش عملکرد تفریغ بودجه سال ۹۸ شهرداری همدان با مبلغ حدود ۶۶۶ میلیارد تومان در بخش درآمدها و مبلغ حدود ۷۰۱ میلیارد تومان در بخش هزینه‌ها مورد تأیید اعضا شورای شهر است.

وی افزود: تحقق ۸۳ درصدی درآمد بودجه به مبلغ حدود ۶۶۶ میلیارد تومان و ۸۷ درصدی هزینه‌ها به مبلغ حدود ۷۰۱ میلیارد تومان قابل قبول است.

گردان اظهار کرد: انحراف ۸ درصدی بودجه سال ۹۸ بسیار قابل توجه نیست؛ اما شهرداری باید همت کند تا نقاط ضعف موجود در سال آینده برطرف شود.

وی همچنین عدم تحقق بودجه فناوری را از مشکلات اساسی تفریغ بودجه سال ۹۸ شهرداری همدان برشمرد و گفت: هوشمندسازی شهر از اولویت‌های نخست شورای پنجم بوده و هست اما در این زمینه شاهد عملکرد مناسبی نبوده‌ایم.

رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز گفت: بودجه مصوب سال ۹۸ شهرداری همدان ۸۰۵ میلیارد تومان بوده که در درآمد ۸۳ درصد یعنی حدود ۶۶۶ میلیارد تومان تحقق یافته است.

اکبر کاوسی‌امید با بیان اینکه انحرافات کمی در حوزه هزینه‌ها شاهد بودیم، افزود: در بحث هزینه‌ها نیز ۸۷ درصد یعنی حدود ۷۰۱ میلیارد تومان تحقق یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه هزینه‌های بودجه سال ۹۸ حدود ۱۰۴ درصد در حوزه جاری و ۷۵ درصد در حوزه عمرانی محقق شده است؛ گفت: بر اساس مصوبه شورا، ترکیب هزینه‌ها باید ۴۲ درصد جاری و ۵۸ عمرانی می‌بود که در حال حاضر هر یک به ۵۰ درصد رسیده‌اند.

کاوسی‌امید در ادامه بیان کرد: در برخی مناطق چهارگانه شهرداری در بحث عوارض کسب و پیشه رشد شش برابری را شاهد بوده‌ایم.

وی نبود نظام مناسب تشویق و تنبیه را از انحرافات عملکرد تفریغ بودجه سال ۹۸ شهرداری همدان اعلام کرد و گفت: پیاده‌سازی عملی نظام تشویق و تنبیه در مجموعه شهرداری بر اساس مستندات و عدالت‌محوری به‌منظور ایجاد انگیزه و پویایی مجموعه و نیروی انسانی، امر ضروری است.

رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان همچنین عدم تحقق بودجه ردیف‌های فناوری اطلاعات را ضعف بزرگی در شهرداری همدان برشمرد و گفت: با توجه به تأکیدات اعضای شورا از ابتدای تشکیل دوره پنجم مبنی بر ایجاد شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند و همچنین اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات، متأسفانه تاکنون بسیاری از پروژه‌های مصوب در این حوزه به نتیجه نرسیده که این مهم از شهرداری پذیرفته نیست و باید در سال جاری توجه ویژه به این حوزه داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها