موج
کدخبر : ۳۳۲۷۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332714

امام جمعه همدان در دیدار با مسئولان شورای اجتماعی محلات:

امام جمعه همدان در دیدار با مسئولان شورای اجتماعی محلات با اشاره به اینکه بهترین کسی که می‌تواند اولویت‌ها و مشکلات هر منطقه را مورد شناسایی قرار دهد، اهالی همان محل هستند، خواستار توجه شورای محلات به مسئله کار و اشتغال شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، نماینده ولی فقیه در استان همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان، اظهار کرد: در این مجمع که متشکل از بزرگان و منتخبان محل است، باید از حضور جوانان و بانوان هم استفاده شود تا به نحوی زمینه را برای ورود نخبگان در عرصه‌های مختلف مدیریتی فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه این شورا باید زمینه ساز عدالت در جامعه و در شهر باشد، گفت: متاسفانه در توزیع منابع به عدالت عمل نکرده‌ایم به همین دلیل قانونی که به تحقق عدالت کمک نکند، باید آن را عوض کرده و سپس خوب آن را اجرا کرد.

 آیت الله حبیب الله شعبانی گفت:  در مردم سالاری دینی نقش اصلی و اساسی متعلق به مردم است و از آنجایی که جمهوری اسلامی به معنای حضور مردم در تمام عرصه‌ها است، اجرای این طرح قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه نیازمندی‌ها در هر محله متفاوت است، ابراز کرد: بهترین کسی که می‌تواند اولویت‌ها و مشکلات هر منطقه را مورد شناسایی قرار دهد، اهالی همان محل هستند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه جایگاه شورا در رفع آسیب‌های اجتماعی باید مشخص شود، بیان کرد: محلات ما دارای ظرفیت‌های خوبی هستند که می‌توان با استفاده از این ظرفیت در عرصه‌ رفع آسیب‌های اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی ورود کرد.

وی افزود: 

امام جمعه همدان با بیان اینکه ایجاد شورا زمینه خوبی برای ورود نخبگان است، گفت: در محلات نخبگانی وجود دارند که متاسفانه به دلیل عدم حمایت ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه دولت و نهادهای دولتی دارای محدودیت‌هایی هستند، مطرح کرد: نباید همیشه منتظر دولت ماند، و همانند آنچه در کرونا دیدیم می‌توان از ظرفیت بالای محلات در رفع مشکلات استفاده کرد و این شورا باید در جهت شکوفا کردن این ظرفیت‌ها قدم بردارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خواستار توجه شورا به مسئله کار و اشتغال شد و عنوان کرد: خیرین بسیاری در سطح استان و همدان وجود دارد که این شورا باید با فعال کردن ظرفیت آنها، این افراد را به میدان بیاورد.

وی با گلایه از اینکه در توزیع منابع به عدالت عمل نکرده‌ایم، گفت: قانونی که به تحقق عدالت کمک نکند، باید آن را عوض کرد و سپس خوب اجرا کنیم.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه این شورا باید زمینه ساز عدالت در جامعه و در شهر باشد، مطرح کرد: گاهی اوقات افراد ساکن در برخی از مناطق توان مطالبه‌گری و ارتباط گرفتن با مسئولان را ندارند و لذا این شورا خصوصا در مناطق کم برخوردار باید با ایجاد مطلبه‌گری زمینه بهرمندی عادلانه از خدمات شهری، اجنماعی و فرهنگی را فراهم کنند.

در این دیدار سرکارخانم رضوان سلماسی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، روح اله وجدی هویدا رییس سازمان فرهنگی اجتماعی وورزشی شهرداری و اعضای شورای اجتماعی محلات با نماینده ولی فقیه در استان دیدار داشتند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها