موج
کدخبر : ۳۲۳۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323704

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان خبر داد:

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان از تقویت و شدن یافتن رگبارهای بهاری در همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدحسن باقری شکیب، کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با اشاره به تقویت بارش های بهاری در همدان، گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

محمدحسن باقری شکیب افزود: به دنبال فعالیت یک سامانه بارشی و افزایش رطوبت هوا و تشکیل ابرهای محلی، رگبارهای باران بهاری همدان را فرامی‌گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش رطوبت هوا، از عصر فردا /چهارشنبه/ ابرهای محلی در آسمان استان تقویت می‌شود و به دنبال آن از روز پنجشنبه رگبارهای باران بهاری، همراه با رعد و برق بیشتر نقاط استان را فرامی‌گیرد.

باقری‌شکیب عنوان کرد: برای امروز و فردا به دلیل پایداری هوا، بارشی در آسمان استان نداریم اما از فردا دمای بیشتر نقاط استان روزانه بین یک تا ۲ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گل‌تپه با چهار میلیمتر بیشترین بارش را در استان داشته و ایستگاه هواشناسی فرودگاه همدان ۲.۲ میلیمتر بارش را به ثبت رسانده است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و همدان با چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب افزود: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها