موج
کدخبر : ۲۷۸۶۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278650

سردار حزنی:

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محرومیت‌زدایی روستاها با مناطق فوق‌العاده دورافتاده، صعب‌العبور، مرزی و حساس را در اولویت دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سردار سید ضیاء‌الدین حزنی پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح طرح‌های محرومیت زدایی سپاه که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندهان سپاه در محل مجموعه فرهنگی شهدای استانداری برگزار شد، از احداث خانه‌های روستایی در همدان خبر داد و اظهار کرد: حل مشکل آب، قنات، مدارس و سرویس بهداشتی در روستاها در برنامه است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه کوچک، زودبازده، عام‌المنفعه و فاقد پیچیدگی‌های فنی مهندسی و توسط ساکنان بومی روستایی قابل اجراست، گفت: اولویت در محرومیت‌زدایی روستاها با مناطق فوق‌العاده دورافتاده، صعب‌العبور، مرزی و حساس است.

سردار حزنی با بیان اینکه دولت مسئول محرومیت‌زدایی در کشور است اما سپاه نیز در کنار دولت این کار را در راستای خدمت به مردم انجام می‌دهد، افزود: محرومیت در کشور قبل از انقلاب بسیار زیاد بود اما بعد از انقلاب به ۲۰ درصد رسید.

وی با بیان اینکه مشکل عمده امروز جامعه بیکاری، اعتیاد، طلاق و ناکارآمدی اقتصادی است، افزود: مسئولان باید به فکر خدمت و منفعت‌رسانی به مردم باشند.

 

 علاوه بر تأمین امنیت پایدار، خدمت به مردم در دستور کار سپاه

سپاه علاوه بر تأمین امنیت پایدار ، خدمت به مردم را در دستور کار داده است؛  دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سپاه علاوه بر تأمین امنیت پایدار خدمت به مردم را در دستور کار داده است، گفت: آمادگی وجود دارد در همدان یک‌هزار خانه را با مشارکت مسئولان استان بسازیم.

وی با تاکید بر اینکه تهیه یک‌هزار جهیزیه، ایجاد ۱۰ تا ۱۵ خانه عالم و کمک به حوزه‌های علمیه نیازمند در دستور کار است، خواستار تشکیل جلسه نمایندگان استان با معاون رئیس جمهور به منظور پرداختن به موضوع حاشیه شهر و جذب اعتبار در این خصوص برای استان همدان شد و افزود: در حال حاضر حاشیه شهر شیراز، اهواز، مشهد، تهران و اصفهان ردیف‌دار هستند و همدان نیز باید برای قرار گرفتن در این ردیف تلاش کند.

وی بابیان اینکه حاضریم در کنار مدیران و مسئولان استانی کار کنیم تا عقب‌ماندگی‌های همدان جبران شود، گفت: باید به ازای هر ۵۰۰ نفر یک مسجد در استان همدان داشته باشیم بنابراین در روستاهای فاقد مسجد یک مسجد ایجاد می‌شود.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه باید ۳ هزار و ۴۷۶ مسجد در استان همدان وجود داشته باشد، گفت: در حال حاضر یک‌هزار و ۲۶۴ مسجد دیگر باید ساخته شود.

وی از اجرای ۶۹۱ پروژه عمرانی و ۴ هزار و ۱۲۵ پروژه غیر عمرانی در استان همدان خبر داد و اظهار داشت: ۴ هزار و ۸۱۶ پروژه به مبلغ ۸۱ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان در راستای محرومیت‌زدایی اجرایی شده و ۷۵ میلیارد و ۹۴ میلیون تومان در این زمینه پرداخت شده است.

سردار حزنی با بیان اینکه کارهایی در استان همدان انجام شده اما هنوز رضایت‌بخش نیست، گفت: احساس فقر، اختلاف طبقاتی، بی‌عدالتی در توزیع امکانات و پروژه‌ها باعث افزایش نارضایتی است و باید بدانیم که ندیدن مردم مناطق محروم دلیل بر نبودنشان نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها