موج
کدخبر : ۲۷۳۰۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273042

شهردار همدان خطاب به شورای شهر:

شهردار همدان ضمن اشاره به اظهارات رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر همدان مبنی بر حذف بندهای غیر قانونی از قرارداد‌های شهرداری، تقاضای مصوب نکردن قراردادهای دارای اجحاف را از شورای شهر خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، چندی نگذشت از به نیکی یاد کردن استاندار همدان از عملکرد شهردار و مجموعه شهرداری همدان در ایفای نقشی موثر در شرایط بحرانیِ حاکم و ناشی از بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر در نقاط گوناگون شهر که، عباس صوفی اخطاری را در یکی از نشریات محلی از سوی رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر با عنوان "بندهای غیرقانونی از قراردادهای شهرداری حذف شود" در یافت کرد.

شفافیت شهرداری همدان

بررسی ابهامات و عملکرد شهرداری از سوی شورای شهر اقدامی درخور، پسندیده و در راستای شعارهای انتخاباتی وکلید‌واژه‌هایی است که هر یک از نمایندگان قبل از حضورشان در شورای شهر از آن سخن می‌گفتند و اکنون سعی بر پوشاندن جامه‌ای از عمل بر آن دارند.

تحقق این امر و سعی و مبادرت هر یک از اعضای شورا بر  رفع کاستی‌ها از شهر و امور مرتبط به شهروندان، رشد شاخص‌هایی پیرامون رضایت و اعتماد شهروندان را در پی خواهد داشت.

عملکرد موثر و بی‌منت شورا و شهرداری با توجه به ارتباط تنگاتنگی که با زندگی شهریِ هر یک از شهروندان دارا هستند، می‌تواند در حاکم شدن حسی ناب و خوشایند هر چند نسبی، برای کسانی‌که خود را خادم آن‌ها می‌دانند به همراه داشته باشد.

این نمایندگان  جامعه محلی، در شرایط کنونی حاکم بر کشور می‌توانند حسی خوشایند و برگرفته از رضایت برای مردم خود شکل دهند.

 پاسخ‌گوئی و شفاف‌سازی هر یک از مسئولان و نمایندگان نسبت به عملکردشان از جمله موضوعاتی است که قادر خواهد بود امید و اعتماد در این ارتباط را جاری سازد.

گزارشی کوتاه از پاسخ‌گوئی  شهردار همدان نسبت به موضوع رسانه‌ای شده از سوی مریم روانبخش در باب شفافیت:

 شهردار همدان با حضور در دومین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان در واکنش به اظهارات رئیس کمیسیون حقوقی و شکایات مردمی شورای اسلامی شهر همدان که پیش‌تر بر حذف بندهای غیر قانونی از قرارداد های شهرداری تاکید کرده بود، اظهار  داشت:

آیا از شهرداری تاکنون خواسته شده است که طی جلسه‌ای در شورا حضور پیدا کند و در خصوص شفاف نبودن قراردادهای برجسته شده، ابهامات را پاسخگو باشد؟

پاسخ خیر است.ا

اجحاف را از میان بردارید

صوفی تاکید کرد: اگر قراردادی گویای اجحاف در حق مردم است، نمونه و تیپ قرارداد در صحن شورا قرائت و اجحاف را از میان بردارید.

حذف اجحاف از قراردادهای مورد نظر، حق شورا است.

وی ضمن واکنش به موضوع، تصریح کرد: شما به حق قانونی خود عمل نمی‌کنید و از شهرداری با نقشی پررنگ، آن‌ هم با صورتی از اجحاف، نزد شهروندان یاد می‌کنید!

چرا شهرداری را فاعل در اجحاف به حق مردم می‌دانید!؟

شهردار همدان با بیان اینکه تمامی قراردادها به شورا ارسال می‌شود، تاکید کرد:

قراردادهایی را که اجحاف می‌دانید، مصوب نکنید و بندهای غیرقانونی را از قراردادهایی که شرایط اجحاف بر آن‌ها حاکم است، از  میان بردارید.

 

شورای همدان

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها