موج
کدخبر : ۲۶۹۷۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269739

خاکسار:

معاون گردشگری اداره‌‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: نرخ تسهیلات گردشگری هر ساله در1 مهر ماه تا 31 شهریور سال آینده مصوب می‌شود و هیچگونه افزایش و کاهشی در طول سال ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، معاون گردشگری اداره‌‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: نرخ تسهیلات گردشگری هر ساله در1 مهر ماه تا 31 شهریور سال آینده مصوب می‌شود و هیچگونه افزایش و کاهشی در طول سال ندارد.

وی در خصوص ظرفیت پذیرش گردشگر در استان، خاطر نشان کرد: ما روزانه با احتساب آمار هتل‌ها، متل‌ها، هتل آپارتمان‎‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، خانه مسافرها، مدارس و مهانسرای  ادارات، به 15000 نفر خدمات رسانی خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به رویداد‌هایی که در استان برگزار شده، همدان بسیار مورد توجه بوده و از مقاصد گردشگری ایرانیان خواهد بود.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای جذب گردشگر، اظهار کرد: شرکت در دوازدهمین نمایشگاه بین‌الملی گردشگری تهران، با مشارکت هتلداران، مهمان‌‎پذیران، شرکت صیاحتی علیصدر و شهرداری‌های شهرستان‌ها، معرفی فوق‌‌العاده‌ای از همدان به عمل آمد.

وی افزود: سفر عروسک کارتونی " مل مل " به همدان و ضبط و پخش برنامه در مکان‌های مختلف استان و دعوت مردم کشور برای سفر به همدان، در رونق گردشگری نوروز امسال بی‌تأثیر نخواهد بود.

خاکسار تصریح کرد: در معرفی استان به هم‌وطنان، به زیرساخت‌های استان، مقدار مسافت تهران تا همدان، بناهای تاریخی و طبیعی و سایر جاذبه‌های موجود اشاره شده است.

 وی در خصوص برنامه‎‌هایی که در نوروز برگزار خواهد شد، ذکر کرد: در پیاده راه‌ها و خیابان‌ها، بالغ بر 520 اجرا از تئاتر های خیابانی و سیاه بازی‌ها خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: شهرداری 8 دستگاه اتوبوس در نقاط مختلف شهر همراه با راهنما برای گردش درون شهری و استفاده همشهریان و گردشگران مستقر کرده است.

معاون گردشگری اداره‌‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، اعلام کرد: امسال با قوت بیشتری بحث نوروزگاه دنبال می‌شود و امیدواریم اقدامات صورت گرفته مثمر ثمر باشند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها