موج
کدخبر : ۲۶۴۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264469

معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان همدان خبر داد:

معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: مانوری که 22 تا 25 بهمن‌ماه اتفاق خواهد افتاد نمونه‌ای از مانور منطقه‌ای است که به میزبانی همدان در رزن و همکاری استان‌های هم‌جوار ایلام، کرمانشاه و کردستان پیش‌بینی‌شده است و بیشتر جنبه آموزشی و مانوری دارد

معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان همدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج  با اشاره به مانور رزن  که از 22 لغایت 25 بهمن‌ماه برگزار می‌شود، گفت: سالیانه مانورهایی را به‌صورت شهرستانی و استانی به جهت حفظ آمادگی تیم‌های خود و ارائه خدمات به مردم شهرستان و منطقه موردنظر انجام می‌دهیم.

وی در ادامه افزود: مانوری که 22 تا 25 بهمن‌ماه اتفاق خواهد افتاد نمونه‌ای از مانور منطقه‌ای است که به میزبانی همدان در رزن و همکاری استان‌های هم‌جوار ایلام، کرمانشاه و کردستان پیش‌بینی‌شده است و بیشتر جنبه آموزشی و مانوری دارد و در این مانور 3 تیم میهمان در 3 روستای رزن مستقر خواهند شد که حدود 25 نفر از استان های هم‌جوار و 30 نفر از استان همدان در این مانور مشارکت خواهند داشت.

 خاکسار اضافه کرد: استان‌های میهمان تیم‌های خدمات بهداشتی اولیه خود را در روز اول استقرار می‌دهند و بعد از روز استقرار از صبح روز دوم به ارائه خدمات درزمینهٔ های مختلف پزشکی، دارویی، پرستاری، مامایی، آموزش‌های خدمات بهداشتی، مراقبت‌های مادر و کودک و حمایت‌های روانی و ... خواهند پرداخت و این اقدام تا غروب همان روز در 4 روستای رزن که برحسب نیازمندی و سابقه زلزله‌ای که در آن منطقه وجود دارد و انتخاب‌شده است به تا غروب به  طول خواهد انجامید.

 معاون جمعیت هلال‌احمر استان همدان عنوان کرد: در این مانور استان‌های معین همدان  با تیم‌های bhcu (تیم‌های بهداشتی و درمانی پایه )  خود حضور خواهند داشت و همدان نیز تیم rdh (بیمارستان سریع الاستقرار) خود را فعال خواهد کرد.

خاکسار بابیان اینکه در کنار اقدام پزشکان واحد کارشناسی مامایی ویزیت‌های جداگانه‌ای را خواهد داشت  و همین‌طور کارشناسان بهداشت روان که  به ارائه آموزش‌های روانی و بهداشتی لازم خواهند پرداخت، گفت: کارشناسان بهداشت فردی و محیط هم به‌صورت آموزشی مطالب خود را ارائه خواهند کرد، به‌عنوان‌مثال در دفع نوع زباله، کلر سنجی آب آشامیدنی منطقه مورد استقرار و ...

معاون جمعیت هلال‌احمر استان افزود: در کنار ویزیت پزشکان ارائه داروها به‌صورت رایگان بوده و کسانی که نیاز به خدمات بالاتری دارند به واحد RDH معرفی می‌شوند و بعضاً به بیمارستان‌ فرستاده می‌شوند.

خاکسار گفت: تیم rdh همدان اقداماتی همچون: جراحی‌های سرپایی، رسیدگی به مصدومینی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند (البته به‌صورت مانوری خواهد بود) و در اولویت هستند و جراحی‌های کوچک سرپایی را به جهت آزمودن تجهیزات انجام می‌دهد.

وی در ادامه هدف از این مانور را جدای از آمادگی کارکنان هلال‌احمر و حفظ انسجام نیروها، به مناسبت پیروزی 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.

خبرنگار:
عکاس:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها